Az Ifjabb Ocskay Gábor Akadémia lett az év utánpótlás műhelye

Shares

Egyéni sportokban a BVSC-Zugló vívószakosztálya, a csapatsportágak közül pedig az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia nyerte el 2017-es eredményei alapján Az év műhelye-díjat. A MOB, a Decathlon és az utanpotlassport.hu közös elismerését öt év után utoljára adták át a Larus étteremben.

Pósfai Gábor, a Decathlon Magyarország ügyvezető igazgatója kifejtette, elsősorban azért ért véget a díj története, mert „kicsit elfáradt, több alkalommal is ugyanaz volt a győztes, és nem akarták, hogy megszokássá váljon”, ugyanakkor már gondolkoznak új, hasonló projektekben. A cégvezető – aki Ausztriában folytatja vezetői tevékenységét – arról is beszélt, széleskörű összefogás eredménye volt a díjazás, amihez mindenki hozzátette a maga részét. Azt is elmondta, az utánpótlássport mellett többek közt szabadidős rendezvényeket, iskolai tornatermek felújítását, helyi rendezvényeket is támogatnak.

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke elmondta, öt év különösen hosszú idő a sportban – több mint egy olimpiai ciklus -, az utánpótlásban pedig még inkább, hiszen ez a korszak legkésőbb a felnőtté váláskor véget ért. Hozzátette, sikertörténetnek értékelik ezt az időszakot, hiszen hiába a felnőtt olimpiai eredmények alapján ítélik meg a munkájukat, megfelelő utánpótlás nélkül ezek a sikerek nem jöhetnének létre.

„A Magyar Olimpiai Bizottságnak egyik kiemelt célja az utánpótlássport erősítése. Másik feladatunk a műhelyek erősítése. Büszkék vagyunk arra, hogy ezalatt az öt év alatt az egyesületeknek, illetve az egyesületek szakosztályainak tudtunk közvetlenül segíteni” – emelte ki a MOB elnöke. Az olimpiai ezüstérmes vívó sportvezető kifejtette, hogy példaéértékű együttműködés volt ez a díjazás a sportszakma, a piaci szereplők és a média között. „Ebből mindenki profitált” – jegyezte meg.

„Bölcs, aki belátja, hogy mikor érdemes változtatni, amikor még nincs erőltetettség, amikor az érdeklődés a tetőfokán van. Nincs vége, csak átalakul. Meg fogjuk találni az új közös projektet” – fogalmazott.

A székesfehérvári akadémia a dinamikusan fejlődő hazai csapatsportág első számú utánpótlás-nevelő műhelye. 2017-ben az első negyedévben nyújtott teljesítményével érdemelte ki A hónap műhelye díjat. A klub utánpótláscsapatai minden bajnokságban a dobogón zártak.

Az U18-as gárda ráadásul duplázott, a magyar mellett az osztrák ifjúsági ligában is első lett. A kettős címvédés értékét növelte, hogy a társaság veretlenül játszotta végig a szezont. Az U18-as mellett az Ocskay-akadémia az U16-os és az U14-es bajnokságot is megnyerte, míg az U20-as és az U12-es sorozatban a második helyen zárt.

A székesfehérvári felnőtt élvonalbeli együttesbe folyamatosan építik be saját nevelésű játékosaikat.

Fekti István, az akadémia szakmai igazgatója jogos büszkeséggel értékelhette az elismerést: „Elsősorban azt értékelték, hogy hosszú évek óta az eredményes és szisztematikus munka eredményekkel is szerencsésen párosult. Külön öröm, hogy ott tudtunk lenni olyan utánpótlás műhelyekkel, akiket ma le tudtunk győzni, mint a KSI vízilabda szakosztálya, a Nemzeti Kézilabda Akadémia vagy a Győri ETO kézilabda műhelye. A TAO támogatásoknak köszönhetően kinyílt az a kapu és megnyílt az a csatorna, ami olyan magasságokba repítette a jégkorong sportágat, amire nem is gondolhattunk volna, mind az infrastruktúra, mind pedig a versenyeztetés szempontjából. Ezt meg tudtuk tölteni szakmai tartalommal úgy, hogy arra használjuk a forrásokat, amire ezt szánták és ennek az összességéből adódott az, hogy ez a sportág is a látványcsapatsportágak és az olimpiai sportágak közül is kiemelkedően sikeres lett. Minden, az Akadémia kezdete óta itt dolgozó edzőnek, vezetőnek, aki ennek a sikernek a kovácsa volt, szeretném megköszönni, hogy részt vettek és vesznek a munkában, de meg kell említeni a szülőket és a sportolókat is, akik a hely szellemiségének megfelelően megtanultak együtt dolgozni. Mára elmondható, hogy a szakemberek, szülők és sportolók olyan erős háromszöget alkotnak, hogy az elmúlt időszakban rendkívül eredményes éveket zárhattunk. Bár a díj most lezárul, az elmúlt évek igazi sikertörténetet jelenlettek A hónap és Az év műhelye díj szempontjából, és ennek a sikernek az utolsó állomása lehetett az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia. A jövő az lehet, hogy tudjuk tartani ezt a színvonalat, hogy mindig magasabbra emeljük a lécet, mindig új kihívásokat keresünk és úgy dolgozunk, hogy méltóak legyünk hasonló elismerésekre.”

Forrás: MOB/szekesfehervar.hu