Az MTK egy góllal nyert Budaörsön

Zsigmond Vivien, Hornyák Ágnes és Háfra Noémi. Fotó: budaorshandball.hu / Pozsonyi Roland

A női kézilabda NB I-ben a Békéscsaba-Dunaújváros döntetlen után szombaton megosztozott a pontokon az Érd és a Kisvárda. Mindössze egy góllal nyert Budaörsön az MTK és az Alba Fehérvár a Siófok ellen.

Budaörsön a mérkőzés első perceiben nem igazán talált fogást egymáson a két csapat, Schneck Réka és Jelena Abramovics eszén is csak elvétve tudtak túljárni a támadók. Egészen a játékrész hajrájáig nem is nőtt kétgólosnál nagyobbra a különbség a csapatok között, ám a 26. percben, 11-11-es állásnál Lilija Gorilszka három gyors találattal szomorította a hazaiakat, így a szünetben a vendégeknél volt az előny (12-14).

A második félidő hasonló játékot hozott, mint az első: szinte végig az MTK Budapest vezetett egy-két góllal, de nem tudta lerázni ellenfelét. A tízgólos Juhos Katalin vezette budaörsiek mindent megtettek a fordításért, 19-19-nél, 21-21-nél, majd 24-24-nél is egyenlíteni tudtak, ám a vezetés megszerzésére egyszer sem futotta az erejükből.

A vége ettől függetlenül nagyon szoros lett: 37 másodperccel a dudaszó előtt, 26-27-es állásnál Golovin Vlagyimir időt kért. Ezt követően a kék-fehérek támadhattak, ám a gól sajnos nem jött össze. A hazaiaknak mindössze 20 másodpercük maradt az ellentámadásra: hosszas előkészítés után végül Horváth Bernadett tört kapura a vendég védők között, lőtt, ám Jelena Abramovics – a mérkőzés során nem először – földöntúli bravúrral hárítani tudott, így az MTK Budapest két ponttal távozhatott Budaörsről (26-27).

Golovin Vlagyimir, az MTK trénere: – Nagyon örülünk a győzelemnek, tudtuk, hogy rendkívül nehéz mérkőzés lesz a mai. Nem játszottunk jól, de küzdöttünk hatvan percen keresztül. A végjátékban még el is cseréltük magunkat, de akkora erő volt a lányokban, hogy még ezt is sikerült megoldani. Az utolsó másodpercben egy védés eredményezte ezt a két pontot.

K&H női kézilabda liga, 16. forduló:

Budaörs – MTK Budapest 26-27 (12-14)
Budaörs: Schneck, Györkös – Ivanics, Szabadfi 1, Hatala, Horváth B., Zsigmond V., Juhos 10 (3), Karalyos, Mézes 3, Pálos-Bognár 7 (2), Hornyák 3, Ertl 1.
MTK: Abramovics – Tóth E. 1, Nyikolajenko 1, Szádvári 3, Slakta 4, Márton G. 2, Kovács G. 1, Dakos 1, Termány 3, Hosszu, Háfra 4, Gorilszka 7 (2)

Érd – Kisvárda Master Good 20-20 (11-7)
Érd: Janurik, Stojak (kapusok), Araújo, Barján 2, Bernát, A. Bulatovics, Fekete 3, Gonzalez 5 (1), Gulyás 4, Kisfaludy, Kiss N., Klivinyi 2, Signaté 3, Szabó L. 1 (1), Takács K., Vajda.
Kisvárda: Dzsukeva, Puscas (kapusok), Dmitrovic 5, Dudás, Gedroit 7 (5), Héjjas, Kucerová, Liscsevics 1, Mihovics, Orbán A., Rocha 3, Szabó V. 1, Tarjányi, Tóth G. 2, Umanyec 1, Yttereng.

Alba Fehérvár KC – Siófok KC 27-26 (14-14)
Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier, Boldizsár, Djordjevszka, Hajduch 1, Ishitate 1, Kazai 2, Klikovac 4, Lavko 5 (2), Májer 1, Mendy 6, Pelczéder 1, Piedade 1, Rideg, Tilinger 5 (1).
Siófok: Gercsó, Pastrovics (kapusok), J Agbaba 1, M. Agbaba, Brettner, Erdősi 5, Farkas, Ferenczy 4, Janjusevic, Jezic 2, Németh, Nze-Minko 6 (2), Such 6, Triscsuk 2.

1.  Győri Audi ETO KC           17 16   1   –  568-361  33 pont
2.  Érd                         16 12   2   2  444-392  26
3.  FTC-Rail Cargo Hungaria     15 12   1   2  474-360  25
4.  Dunaújvárosi Kohász KA      16 10   1   5  464-402  21
5.  Ipress Center-Vác           16 10   1   5  457-418  21
6.  DVSC-TVP                    16  7   3   6  426-411  17
7.  Alba Fehérvár KC            16  8   –   8  433-419  16
8.  Siófok KC                   16  6   1   9  456-437  13