Az MTK és a Videoton is kiesett a Magyar Kupából

BMTE_VideotonAz MTK Budapest a másodosztályú Dorogtól kapott ki, míg a Videotont a harmadosztályú Budafoki MTE győzte le a labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában. A Szombathelyi Haladás büntetőkkel kapott ki Érden.

Az NB III-as Érdi VSE a rendes játékidő 94. percében egyenlített 2-2-re a 67. perctől emberhátrányban játszó vendég szombathelyiekkel szemben. A hosszabbításban Kelemen Patrik juttatta ismét vezetéshez az Érdet, ám Iszlai Bence a 111. percben kiegyenlített. A vendégeknél a rendes játékidőben Ars Sjoerd duplázott. A tizenegyesek során csak a Haladás hibázott, így nem jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

Budafokon a 29. percben Vankó csapta be Varga Bencét a szélen, laposan középre passzolt, az érkező Grúz Tamás pedig 7 méterről a hálóba lőtt (1-0).

A 37. percben Kovács S. labdájával Nego lépett ki, majd lőtt a hálóba, de les miatt nem adta meg a találatot a játékvezető. A félidő utolsó percében Bódi éles, lapos beadása jött ki a budafoki kapu torkából.

Henning Berg a szünetben hármat cserélt: Barczi, Bévárdi és Pölöskei helyett Juhász, Hadzic és Géresi folytatták a meccset, utóbbi rögtön helyzetbe is került, 15 méterről alig lőtt a bal felső fölé.

A 61. percben előbb Vinícius lövése szállt fölé, majd Juhász fejesét fogta Szabó. 5 perccel később góllá érett a vendégek fölénye: Bódi Ádám remekül vett át egy labdát a hazai tizenhatosnál, majd szépen lőtt 13 méterről a bal alsóba (1-1).

Amikor már nagyon úgy nézett ki, hogy hosszabbítás következik, egy gyors kontra végén újra vezetéshez jutott a Budafok: Csizmadia ugratta ki a saját térfeléről Kovács Dávidot, aki egyedül vezethette Horváthra a labdát, majd 13 méterről, nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába (2-1).

Prukner László, a Budafok vezetőedzője: „Már a meccs előtt is nyilatkoztam, hogy az önbecsülésünkért játszunk majd, mert nagyon fáj a hétvégi vereség. Meg szerettük volna mutatni, hogy a Szigetszentmiklós elleni meccs csak egy kisiklás volt. A csapat a folytatásban is mindent megtesz majd azért, hogy feljusson az NB II-be. Azt mindenképpen szeretném hozzátenni, hogy a mi csapatunkban sok olyan játékos van, aki játszotta a futballt korábban, az NB III-ban pedig nagy a küzdelem, nem igazán lehet taktikai dolgokkal operálni, de bízom benne, hogy sok örömet szerzünk majd a budafokiaknak a folytatásban is.“

Henning Berg, a Videoton vezetőedzője: „A mai nap nagy nagy csalódás, egyszerűen nem voltunk elég jók – főleg az első félidőben. Rossz csapatot választottam ki, ebben vállalom a felelősséget. Úgy gondoltam, hogy ezek a játékosok elég jók lesznek ahhoz, hogy megnyerjük a mérkőzést. A szünetben kihasználtuk az összes cserelehetőségünket, a második félidő már valamivel jobb is volt, de ez nem volt elég. Ma sok minden hiányzott a győzelemhez. Sokkal több helyzetet kellett volna kialakítanunk, nem szabadott volna ilyen gólokat kapnunk. Nagy keretünk van, a kezdőcsapatunknak elég jónak kellett volna lennie ahhoz, hogy megnyerjük a meccset.”

Magyar Kupa, 8. forduló (a 16 közé jutásért):

Érdi VSE (III.) – Swietelsky Haladás 3-3 (1-0, 2-2, 3-2), tizenegyesekkel: 5-3
Gól: Kelemen Patrik (13., 96.), Csizmadia Zoltán (90+4.), ill. Ars Sjoerd (47., 78.), Iszlai Bence (111.)
Kiállítva: Bozsoki Imre (121.), ill. Gyurján Márton (67.)

Dorogi FC (II.) – MTK Budapest 1-0 (0-0)
Gól: Bor Dávid Ferenc (75.)

Budafoki MTE (III.) – Videoton FC 2-1 (1-0)
Gól: Grúz Tamás (29.), Kovács Dávid (84.), ill. Bódi Ádám (67.)

Putnok FC (III.) – Diósgyőri VTK 1-4 (1-1)
Gól: Csirszki Martin Milán (35.), ill. Novothny Soma (31.), Delgado Villar (51.), Makrai Gábor (61.), Elek Ákos (73.)

Baktalórántháza VSE (megyei I.) – Szolnoki MÁV FC (II.) 1-2 (0-1)
Gól: Marics Gábor (72.), ill. Papp Szilárd (30.), Rokszin Ádám (76.)

FC Hatvan (III.) – Csákvár (II.) 1-2 (0-2)
Gól: Németh Szabolcs (90+1.), ill. Kiprich Dávid (31.), Molnár Tibor (45.)

Bicskei TC (megyei I.) – Ceglédi VSE (II.) 0-2 (0-0)
Gól: Szabó Viktor (69., 84.)

Kaposvári Rákóczi (III.) – Swietelsky-Soproni VSE (II.) 0-1 (0-1)
Gól: Kapacina Valér (22.)

Balmazújváros (II.) – ZTE FC (II.) 1-2 (0-1)
Gól: Tamás László Hunor (72.), ill. Szakály Attila (27.), Bobál Gergely (52.)