Az MVM-Paks is kiesett Magyar Kupából

Fotó: Ötvös Imre

Óriási meglepetésre az előosztályú labdarúgó-bajnokság listavezetője kiesett a Magyar Kupa első fordulójában.

Csertői Aurél csapata az MVM-Paks az OTP Bank Liga első három fordulójában mindhárom mérkőzését megnyerte és még gólt sem kapott a Tolna megyei együttes. A kitűnő bajnoki rajtnak a Magyar Kupa szereplés látta kárát, az NB III-as Felsőtárkány otthonában 2-1-re kapott ki a Paks.

Az első negyedóra végén Kiss Tamás ugratta ki Nagy Richárdot, aki 13 méterről a kivetődő hazai kapus fölött ívelt a Felsőtárkány kapujába (0-1). A 26. percben egy levágódó lövés Boros János elé került, aki 12 méterről a kapufa segítségével lőtte ki a bal alsó sarkot (1-1).

Az 55. percben Kasza Dániel bette be CSernyánszki Norbert kapuját (2-1). Csertői három perccel később hármas cserét határozott el, az MVM-Paksba érkezett Kecskés Tamás, Tamás Zsolt és Bartha László is, ám a vendégek annak ellenére sem tudtak kiegyenlíteni, hogy a 79. percben emberelőnybe kerültek.

Elek Norbert: – Mindent megtettünk annak érdekében, hogy megnehezítsük a paksiak feladatát. A továbbjutáshoz szerencse is kellett, de Fortuna azon csapat mellé áll, amelyik tesz is érte. Megdolgoztunk a továbblépésért.
Csertői Aurél: – Nagyon rosszul futballoztunk, óriási hibákat követtünk el a védekezésben. Az, hogy kihagytuk a 11-est, már csak a habot jelentette a tortán. Játékban nem tudtuk felülmúlni az ellenfelet. (Forrás: Heol.hu)

Az MTK Budapest két góllal nyert Szentlőrincen, míg a Puskás Akadémia Tischler Patrik duplájával jutott tovább a megye I. osztályú Andráshida otthonában.