Az MVM Veszprém bejutott a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe

A veszprémi Momir Ilic (b) és Jorge Maqueda, a macedón csapat játékosa az MVM Veszprém - Vardar Szkopje férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntő visszavágó mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. április 30-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

A veszprémi Momir Ilic (b) és Jorge Maqueda, a macedón csapat játékosa a Veszprém Arénában 2016. április 30-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

Sorozatban harmadszor jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe az MVM Veszprém.

A magyar bajnok, SEHA Liga- és Magyar Kupa-győztes csapat és macedón riválisa ebben a szezonban egyszer találkozott Veszprémben: november 10-én 24-24-es döntetlen született.

Rosszul indult a találkozó a bakonyi együttesnek: a tizedik percig akcióból nem tudott betalálni, a vendégcsapat pedig 6-2-es előnyre tett szert. Nagy László azonban kétszer villant, Mirko Alilovic pedig hétméterest hárított, így két gólra felzárkózott a Veszprém. A folytatásban a Vardar visszaállította a négygólos különbséget, amelyet meg is tartott a 26. percig. Az első játékrész hajrájában zárkózni tudott Javier Sabaté együttese, így két találat volt a vendégek előnye a szünetben.

[Customads id=646335]

A második félidőben jobban kezdett a Veszprém, és a 39. percben átvette a vezetést (19-18). A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, az 57. percben 28-27-re újra a Vardar vezetett. Az utolsó három percben három gólt szerző Momir Ilic vezérletével a hazaiak kézben tartották a végjátékot, és nem engedték ki kezükből a továbbjutást.

Az idény eddigi négy egymás elleni összecsapásából egyszer nyert a Veszprém, és immár harmadszor lett döntetlen a meccs.

A bakonyi együttes az idegenbeli háromgólos sikert követően a negyeddöntő szombati visszavágóján 30-30-as döntetlent játszott a vendég macedón Vardar Szkopjéval.

A Veszprém így 59-56-os összesítéssel jutott a május 28-29-i kölni négyes döntőbe. Az elődöntő sorsolását kedden rendezik.

Javier Sabaté: – Már a szezon elején is elmondtam, hogy a Vardar egy top csapat, amely abszolút esélyes a négyes döntőre. Ellenfelünk nagyszerűen teljesített ma, már-már elérte tudása maximumát. Számítottunk rá, hogy ilyen erősen fognak kezdeni, s tudtuk, hogy lesznek kritikus pillanataink. Az első félidőben ez be is következett, ekkor sajnos nem igazán tudtuk kontrollálni a játékot. Lékai, Nagy, Ilic és Palmarsson is csodálatoson kézilabdázott ma. Az első találkozó döntött a párharcban. Az egész csapatomnak köszönöm a harcos hozzáállást, s azt a rengeteg munkát, amit a továbbjutásba fektettek. Külön köszönet jár a szurkolóinknak, akik ma még önmagukhoz képest is nagyszerűen buzdítottak minket.

Lékai Máté: – Nagyon megnehezítette a dolgunkat a Vardar, de erre előzetesen is számítottunk. Tudtuk, hogy lesznek kritikus pillanatok a mérkőzésen, de már korábban megbeszéltük, hogy ilyenkor sem szabad elveszítenünk a kontrollt. Gratulálok minden csapattársamnak. Köszönöm a szurkolóknak ezt a fantasztikus hangulatot. Harmadjára jutottunk el Kölnbe, amire csak a legnagyobbak képesek. Idén szeretnénk még eggyel feljebb lépni.

Férfi kézilabda BL, negyeddöntő, visszavágó:

MVM Veszprém – Vardar Szkopje (macedón) 30-30 (12-14)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Sondors, Licis (lettek).
Veszprém: Alilovic – Marguc 4(4), Nagy L. 7, Sulic 2, Palmarsson 2, Ilic 9(2), Ugalde 1. Csere: Schuch, Terzic, Sliskovic, Iváncsik 1, Lékai 4, Nilsson, Gulyás. Vezetőedző: Javier Sabaté.
Szkopje: Sterbik – Brumen 2, Maqueda 1, Abutovic, Toskic 3, Cindric 5, Gyibirov 3. Csere: Angelov (kapus), Gorbok 1, Marsenic, Sztojlov 1, Karacic 3, Dujsebajev 4, Siskarjov 4, Manaszkov 3(2). Vezetőedző: Raúl Gonzalez.

Továbbjutott: a Veszprém, 59-56-os összesítéssel.

Barcelona (spanyol) – THW Kiel (német) 33-30 (13-14)

Továbbjutott: a THW Kiel, 59-57-es összesítéssel