Az olimpiai bajnok legyőzte a világbajnoki bronzérmest

Az olimpiai címvédő Dánia válogatottja három góllal legyőzte a világbajnoki bronzérmes Szlovénia csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, pénteken Varasdon.

Lasse Svan. Fotó: Sasa Spahic Szabo

A Telekom Veszprém beállója, Blaz Blagotinsek vezérletével az első félidőben remekül tartották magukat a szlovénok, a 22. percben először vezettek a mérkőzés során, de miután őt lecserélték, támadásban és védekezésben is visszaestek, így a szünetben kétgólos hátrányban voltak.

A második felvonás elején kettős emberelőnyben játszottak a dánok, és bár ekkor még nem tudták eldönteni a meccset, a folytatásban egy ideig nem csökkent, majd a hajrában nőtt is az előnyük.

Blagotinsek két, veszprémi csapattársa, Gasper Marguc egy góllal zárt. A mezőny legjobbjának a dán Lasse Svant választották, a jobbszélső 15 lövésből 11 alkalommal volt eredményes.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 1. forduló:

II. csoport, Varasd:

Dánia-Szlovénia 31-28 (16-14)
Gól: Lasse J. Svan 11, Mortensen 6, Lauge Schmidt 4, Balling Christensen 2, Mikkel Hansen 2, H. Toft Hansen 2, Damgaard Nielsen 1, Mensah Larsen 1, R. Toft Hansen 1, Zachariassen 1, ill. Miha Zarabec 6, Blaz Janc 5, Mackovsek 4, Cingesar 3, Blagotinsek 2, Mlakar 2, Grebenc 1, Kavticnik 1, Marguc 1, Potocnik 1, Suholeznik 1, Verdinek 1.

Németország-Csehország 22-19 (9-10)
Gól: Steffen Fath 8, Uwe Gensheimer 3, Drux 2, Kohlbacher 2, Weber 2, Hafner 1, Groetzki 1, Pekeler 1, Weinhold 1, Wiencek 1, ill. Tomas Cip 6, StanislavKasparek 4, Ondrej Zdrahala 4, Horak 3, Becvar 1, Mrkva 1.

Az állás: 1. Dánia 4 pont/3 mérkőzés (83-78), 2. Németország 4/3 (72-69), 3. Macedónia 3/2, 4. Spanyolország 2/2 (54-40), 5. Csehország 2/3 (62-81), 6. Szlovénia 1