Az OSC-Újbuda nyert Egerben, döntetlen Szegeden

Fotó: portrefoto.feher@t-online.hu

A második helyen álló OSC rendkívül szoros csatában, 5-4-re nyert szombaton a címvédő, harmadik Eger otthonában a férfi vízilabda ob I 18. fordulójának rangadóján.

A válogatott szünet után folytatódott a férfibajnokság. A forduló egyik legérdekesebb mérkőzését Szegeden játszották, ahová a Ferencváros látogatott. A négy Manhercz Krisztián találathoz Manhercz Ádám is hozzátett egyet, ám a Szeged nem tudta megnyernia a mérkőzést. A vendégeknél Regős Áron és Marnitz Gergő duplázott

A végén óriási védekezést mutatott be mindkét csapat, a játékvezetők nem próbáltak közbeavatkozni kétes ítéletekkel, így maradt a 8-8-as döntetlen.

Vincze Balázs csapata hatalmas lépést tett az alapszakasz második helyének megszerzése felé, miután nagy riválisa, az Eger otthonában 5–4-re tudott nyerni.

Háron negyed után 3-3 állt az eredményjelzőn.  Hárai valahogy kiharcolt két kiállítást, amelyek közül a 28. percben hetedszer próbálkozó Szivós Márton sikerrel járt, 4-3-ra a hazaiak vezettek. Juhász Zsolt lövését védte Mitrovics, majd Biszritsányi jött ki jól a kapujából jól. Az OSC montenegrói légiósa, Drasko Brguljan akciógóljával egyenlített – a meccsből még 3.33 volt hátra.

Végül időkérés után Gór-Nagy Miklós lőtte be az OSC-Újbuda győztes találatát (4-5).

Dabrowski Norbert:  Ha ilyen meccsek felé halad a vízilabda, akkor abszolút létjogosultsága van a 25 méteres pályának. Nehéz meccs volt, gratulálok az OSC-nek egy góllal jobbak voltak és ezzel előttünk végeznek az alapszakaszban. Nagyobb gondnak látom, hogy rossz ritmusban vagyunk, már a szerbiai BL-meccsen is gond volt a támadásokkal. Nehéz lesz felfelé elindulnunk, ezt kell megoldanunk az elkövetkező napokban.

Vincze Balázs: – Örül az ember az ilyen győzelemnek. Pályaelőnyt jelent az elődöntőben, de most még ez nem számít majd április 29-én lesz jelentősége. Null-háromról felállni értékes. Komoly taktikai és fizikai harc ment a vízben. Ennek a számlájára írom a kevés gólt. Szegedi edzői tapasztalataimra gondolva lehet ma örülni, de messzemenő következtetéseket nem kell levonni.