Az öttusázó Bajnokok bajnoka verseny bronzérmese: Kasza Róbert

Kasza Róbert_120623Kasza Róbert a harmadik helyen végzett a Bajnokok bajnoka elnevezésű nemzetközi öttusaversenyen. Kovács Sarolta a 7., míg Alekszejev Tamara a 10. helyen végzett Katarban.

Kasza Róbert húsz győzelmet aratott vívásban és 220 pontot kapott érte. A medencében is kitett magáért, miután a 2:07:15-ös időeredményénél csak négyen úsztak jobbat.319 pontot ért a szám ötödik helyezése. Lovaglásban a tizenharmadik helyen zárt (283 pont), míg a kombinált számban az ötödik eredmény lett az övé (11:35:35; 605 pont), de ennél sokkal fontosabb, hogy végül harmadikként ért célba (1427 pont)

Demeter Bence is kiválóan vívott. A huszonkét győztes asszó 232 pontot és egy nagyon magabiztos kezdést jelentett számára. Úszásban a 11. helyen végzett (2:10:11; 310 pont), míg a lovas pályán kilencedik lett (289 pont). A záró tusa végén a kilencedik helyen ért célba és ebben a számban végül 12. lett (12:18:22; 562 pont). Az első tízbe kerülés rendkívül jó eredmény. Demeter Bence végül 1393 ponttal a harmadik helyen zárta a Bajnokok Bajnoka versenyt.

A győztes a német Patrick Dogue lett (1438 pont), a dobogó második fokára pedig a francia Valentin Belaud állhatott fel (1430 pont).

A nők szombati versenyében Kovács Sarolta vívásban egyébként 17 győzelmet aratott és 227 pontot gyűjtött, úszásban 2:17:57-es időeredménnyel második lett (288 pot), a lovas pályán a hatodik helyen végzett (285 pont) és a kombinált számban a 13. eredmény lett az övé (14:11:00, 449 pont). Kovács Sarolta 1249 ponttal zárta a versenyt a hetedik helyen.

A dohai viadal 15 fős mezőnyében volt még egy magyar induló, Alekszejev Tamara, aki tizedik lett. Vívásban 11 győzelem és 179 pont állta a neve mellett, az úszást pedig a kilencedik helyen zárta (2:24:52; 267 pont). A lovaglás remekül sikerült számára, ugyanis az első helyen zárt 297 ponttal, míg a záró tusában, a kombinált számban a 11. helyen végzett (13:46:37; 474 pont). Alekszejev Tamara végül 1217 ponttal lett tizedik Katarban.

A versenyt a német Annika Schleu nyerte (1300 pont), a brit Samantha Murray (1293 pont) és a koreai Kim Sehee (1289 pont) előtt.