Az ugrás ünnepe és sztárvendég a X. Hopp-Parádén

Hopp_ParadeEgész napos program, remek versenyek és sztárvendég is szerepel a hagyományos, immár tízedik alkalommal megrendezésre kerülő Hopp-Parádén – jelentették be a nagyszabású sportesemény szervezői.

A június 13-án, a Hegyvidék Napok keretein belül megrendezésre kerülő rendezvény helyszíne – immár harmadszor – a Hegyvidék, közelebbről a MOM Kulturális Központ előtti XII. ker. Sirály sétány.

A programban a legkisebbektől a nemzetközi klasszisokig igen sokan kapnak szerepet.

10 órától a Kölyök Atlétikai Program keretében lesz bemutató, majd 11:15-kor a már nagyobb, serdülő korú lányok távolugrása nyitja a versenyek sorát.

A Hopp-Parádé bekerült az idén indult Atlétikai Magyar Szuper Liga sorozatba, és 13:00 órai kezdettel a legjobb magyar távolugró hölgyek, majd 14:45-től a férfi távolugrók csapnak össze a Szuper Liga pontokért, no meg a pénzdíjakért.

Mindkét versenyszámban visszaigazolták részvételüket a legjobb magyar távolugrók, köztük a közelmúltban EB szintet ugrott U23 EB 7. helyezett Schmelcz Vivien Fanny és az EB szinthez közel került Berecz Bernadett valamint a teljes férfi élmezőny is.

A fő attrakciónak az esemény záró száma, a nemzetközi férfi rúdugrás ígérkezik, amelyben a legjobb magyarok mellett rajthoz áll a Daeguban világbajnoki ezüstérmet nyert, Pánamerikai Játékokon aranyérmes, kétszeres közép-amerikai bajnok kubai Lázaro Borges (egyéni csúcsa 5.90 m), a tavalyi moszkvai Világbajnokság nyolcadik helyezettje, az 5.81 m-es egyéni legjobbal rendelkező orosz Sergey Kucheryanu, a dohai fedett pályás világbajnoki 6. helyezett cseh Michal Balner (e.cs. 5.76 m), a junior világbajnok és U23 Európa-bajnok orosz Anton Ivakin (e.cs. 5.65 m) és az Universiade ötödik, hatszoros szlovén bajnok Andrej Poljanec (e.cs. 5.60 m).

És a X. Hopp-Parádé egy sztárvendéggel is kedveskedik a nézőknek. Ott lesz ugyanis az eseményen Maxim Tarasov, aki fantasztikus pályafutása alatt szinte mindent megnyert, ami megnyerhető. Volt olimpiai bajnok, világbajnok, Európa-bajnok, Világ Kupa győztes és IAAF Grand Prix döntő győztese. Legjobb eredménye 6.05 m volt, és pályafutása során minden világversenyen, amelyiken indult, érmet is szerzett.

Az egykori világklasszis atléta tulajdonképpen visszatér a Hegyvidékre, ugyanis Tarasov a kilencvenes években egy évtizeden át Magyarországon, és a legnagyobb részben a Hegyvidéken lakott. Így örömmel fogadta el a rendezők meghívását, hogy segítsen népszerűsíteni az atlétikai ugró versenyszámokat, ami a Hopp-Parádé legfőbb célja.

Az eseményen a férfi távolugrás után lesz Maxim Tarasovval beszélgetés. A közvetlenségéről, szerénységéről is híres orosz világsztár nagyon szereti a gyerekeket, úgyhogy érdemes megragadni a lehetőséget, hogy lehet vele találkozni, közös fotókat készíteni, és autogramokat is osztogat.

A pénteki rendezvényen a belépés ingyenes.