Az Újpest harmadszor is legyőzte a címvédőt

A címvédő és listavezető DVTK Jegesmedvék hosszabbításban kikapott Újpesten a jégkorong Erste Liga hétfői mérkőzésén. A lila-fehérek az idényben harmadszor múlták felül riválisukat a sorozatban.

Nagy iramban kezdték a csapatok az újpesti rangadót, mindkét kapu előtt helyzet alakult ki már az első percben. Kiegyenlített volt a játék, a nagy igyekezet mellett sok hibával. A DVTK játszhatott először emberelőnyben, de ezzel nem sikerült élnie. Az Újpest többször is tesztelte Adorjánt, majd a másik oldalon Silának is akadt dolga.

A másik harmadban sem változott a játék, maradt a nagy iramú, kiegyenlített csata, jó védőmunkával. A játékrész közepén a miskolciak kerültek fölénybe, és egyre közelebb jutottak a gólhoz, de a kapuvas megmentette a hazaiakat. A 37. percben aztán már semmi sem tudott segíteni Silán, a kapus alatt ugyanis átcsorgott Kulmala lövése. Az UTE két percen belül egyenlített, Ropret kotort be egy kipattanót.

Az utolsó harmadban is élvezetes volt a játék, sok veszélyes akcióval. Az UTE a hajrában nagy lehetőséghez jutott: Pavuk és Rantanen is a kiállítást kapott, így két percig kettős emberelőnyben támadhattak a hazaiak, de a Jegesmedvék védelme jól zárt.

Nem született újabb gólt, így jöhetett a hosszabbítás. A lila-fehérek az áthúzódó emberelőny miatt kapujuk elé szegezték a DVTK-t, de Adorján jól védett. Egészen a 64. percig tudta tartani a döntetlent, ekkor Benk lövésével szemben már tehetetlen volt.

Szilassy Zoltán, UTE: „Nagyon kemény összecsapás volt, mindkét fél nagyot küzdött. Mindkét csapat védelme nagyot dolgozott, és a két kapus is parádés teljesítményt nyújtott. Sikerült tartani a tempót a mérkőzés végéig, tudtuk, hogy a végén egy lövés is dönthet, ami ezúttal a miénk volt, aminek nagyon örülök.”

Mikael Tisell, DVTK: „Nehezen indult a mérkőzés, az idő előrehaladtával egyre jobbak voltunk, de sajnos nem s​​​​​​sikerült élni a helyzetekkel, pedig lehetőségeink akadtak. Többször támadhattunk 2 az 1 és 3 a 2 ellen, illetve voltak szép szólóink, ám nem tudtuk ezeket értékesíteni, és ez megbosszulta magát. Szépen védekeztünk, különösen a mérkőzés végén, amikor egy kettős és egy szimpla hátrányt is kivédekeztünk, ám a végén mégis az Újpest kerekedett fölül.”

Erste Liga:

UTE-DVTK Jegesmedvék 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Anze Ropret (38.), Benk András (64.), ill. Rasmus Kulmala (38.)

A Fehérvár szétlövéssel kapott ki Innsbruckban

A Fehérvár AV19 szétlövéssel kikapott Innsbruckban az osztrák jégkorongliga (EBEL) hétfői mérkőzésén.

A székesfehérvári együttes kilenc perc alatt kétgólos előnyre tett szert, ám a második harmadban a hazaiak egyenlítettek, míg a záró felvonásban mindkét fél egyszer talált be. A ráadásban nem dőlt el a találkozó, a szétlövést pedig az Innsbruck bírta jobban.

EBEL:

HC TWK Innsbruck (osztrák)-Fehérvár AV19 4-3 (0-2, 2-0, 1-1, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
Gól: F. Schramm (31.), H. Bishop (37., emberelőnyben), A. Clark (53.), A. Yogan (65.), ill. Uotila (6.), Vidmar (9., emberelőnyben), Hári (41., kettős emberelőnyben)

Forrás: MJSZ/MTI