Az Újpest öt év után ismét legyőzte a Videotont

Nebojsa Vignjevics. Fotó: ujpestfc.hu

A címvédő Videoton 1-0-ra kikapott Újpesten a labdarúgó OTP Bank Liga 20., idei első fordulójában, szombaton.

Az első negyedóra újpesti fölényt hozott, majd kiegyenlített lett a játékot. A jó iramú első félidő folytatásában egyre több lehetőséget dolgoztak ki a csapatok, de a két kapus minden alkalommal védeni tudott.

A szünet után a fehérvári csapat ragadta magához a kezdeményezést, több ígéretes helyzetet kialakított, de Balajcza Szabolcs minden lövést hárított. Az Újpest is többször veszélyeztetett, majd egy ellentámadásból vezetést szerzett: a korábbi Videoton-játékos, Lencse László beadását Kylian Hazard értékesítette. A kapott gól némileg visszavetette a vendégeket, akik a hajrában ismét veszélyesen futballoztak, de egyenlíteniük nem sikerült.

Az újpestiek öt év után nyertek ismét bajnoki mérkőzésen a székesfehérvári együttes ellen, a mostani idényben pedig már nyolc meccs óta veretlenek.

Nebojsa Vignjevics, az UTE vezetőedzője: „Először is gratulálok minden játékosomnak, kiváló teljesítményt nyújtott ma kivétel nélkül mindenki. Nagy győzelmet arattunk, és ez a győzelem nem csak azért fontos, mert megszereztük a három pontot, hanem azért is, mert egy nagyon erős ellenfél ellen sikerült megszerezni. A vége 1-0 lett, de lehetett volna ez az ellenkezője is. Rendkívül sok helyzet volt mindkét kapu előtt, mindkét hálóőrnek sok dolga volt. Nagyon jó mérkőzést láthattak azok, akik figyelemmel kísérték a találkozót, bátran mondhatom, hogy európai szintű mérkőzést játszott a két csapat. Lencse úgy vélem, hogy aktív tagja lesz a csapatnak, bár ma nem ő szerezte a gólt, de szinte minden helyzethez hozzá tudott járulni. Gratulálok minden játékosnak, az ellenfélnek, hiszen a mai nap e két remek csapat nélkül más nap lett volna. Köszönöm a felejthetetlen hangulatot a szurkolóknak, és Horváth Ferenc csapatának pedig sok sikert kívánok a bajnokság további mérkőzéseihez.”

Horváth Ferenc, a Videoton vezetőedzője: „Nagyon jó meccset látott a közönség, mindkét csapat sok lehetőséget alakított ki, de mindkét kapus remekül teljesített ma – ez mondjuk kicsit a védelmek kritikája is. Nem érdemeltünk vereséget, de nem érdemeltünk volna győzelmet sem, mert, amelyik csapat ennyi helyzetet kihagy, az nem érdemel három pontot. Két ilyen csapatnál előfordul, hogy egy kis szerencse is dönt, sok különbség ma nem volt a két együttes között. Ma nem voltunk olyan egységesek, mint a Ferencváros ellen, az a meccs elég sokat kivett a csapatból. Főképp a középpályás védekezésünk volt fegyelmezetlenebb, mint a Fradi ellen, de az Újpest is egy remek csapat, nem lehet lejátszani úgy egy meccset, hogy az ellenfélnek nincs helyzete.“