Az UVSE nyerte a magyar csatát

Fotó: Madar Dávid/waterpolo.hu

Az UVSE nyerte a női LEN Kupa „magyaros” elődöntőjét, 8-6-ra győzte le a Dunaújváros együttesét.

A budapesti Tüske Uszodakomplexumban zajló négyes döntő pénteki második mérkőzésén a UVSE esélyeshez méltóan 3-0-val kezdett, innen azonban viszonylag gyorsan visszakapaszkodott a Dunaújváros és a harmadik negyed derekán már vezetett is.

A hajrában ugyanakkor érvényesült a papírforma és az UVSE megfordította az összecsapást, így készülhet az olasz Padova elleni szombati fináléra, míg a Dunaújváros az orosz Hanti-Manszijszk ellen ugrik vízbe a bronzéremért.

„Azzal szeretném kezdeni, hogy köszönjük a szurkolók biztatását, lehet, hogy pont az ő drukkolásuk kellett az utolsó negyedben a győzelemhez, remélem, szombaton kétszer ennyien lesznek majd – mondta Áts Bertalan, az UVSE edzője. – Jól kezdtünk, úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva, utána viszont nem tudtunk kihasználni az emberelőnyeinket, míg a Dunaújváros élt a lehetőségeivel, ez volt a különbség. A két kapus hasonló százalékkal védett, nagy bravúrokat mutatott be. A végjátékban aztán Kuna Szonja fontos gólt lőtt, ami újra lendületet adott a csapatnak, majd Szücs Gabriella és Czigány Dóra is betalált emberfórból. Ekkor használtuk ki úgy az előnyöket, ahogy azt terveztük.”

A szakvezető hozzátette, a szombati döntőben nem is lehet más a céljük, mint a győzelem, s ezzel együtt a LEN-kupa megnyerése. Ezt az esélyt veszítette el a Dunaújváros, ebben a helyzetben pedig nyilván kevés vigaszt nyújt a csapatnak, hogy ha nyer szombaton, akkor lehet még érmes a négyes döntőben.

„Végig az történt, amit szerettünk volna, tudtuk, hogy a végjátékra maradhat esetleg esélyünk – kezdte értékelését Mihók Attila. – Aztán egy víz feletti ütés után az orrcsonttörést szenvedő játékosomat állították ki, s mellette többen kipontozódtak, miközben támadásban háromszor is kontrát ítéltek ellenünk. Azt éreztem, hogy az utolsó négy percben egyszerűen nincs esélyünk. Nem mindegy, hogy döntetlen állásnál az ellenfél kap egy teljes jogos cserés kiállítást, vagy megkapja a sokadik fórját, amit aztán értékesít is.”

LEN Kupa, négyes döntő, 2. elődöntő:

UVSE-Dunaújváros 8-6 (3-1, 1-2, 1-2 3-1)
Gól: Keszthelyi, Szűcs G. 2-2, Csabai, Tóth I., Kuna, Cigány 1-1, illetve Szilágyi 2, Valyi, Garda, Menczinger, Horváth B. 1-1

Padova (olasz) – Hanti-Manszijszk (orosz) 9-7 (2-0, 3-0, 2-4, 2-3)