Babos Tímea és Pavljucsenkova győzött Sydney-ben

SYDNEY, AUSTRALIA - JANUARY 13: Anastasia Pavlyuchenkova of Russia (L) and Tmea Babos of Hungary (R) pose with the winners trophies after defeating Sania Mirza of India and Barbora Strycova of Czech Republic in the Womens Doubles Final during the Sydney International at Sydney Olympic Park Tennis Centre on January 13, 2017 in Sydney, Australia. (Photo by Matt King/Getty Images)

Fotó: Matt King/Getty Images

A magyar-orosz kettős 1 óra 12 perc alatt győzte le az első helyen kiemelt Sania Mirza, Barbora Strycova indiai, cseh duót.

Babos Tímea, aki jelenleg az egyéni világranglista 28. helyén áll tavaly párosban még a kazah Jaroszlava Svedovával ért el sikereket. Az új formáció, a Babos-Anasztázia Pavljucsenkova kettős első tornáján lépett pályára Sydney-ben és mindjárt meg is nyerte a viadalt.

Sania Mirza zsinórban harmadik alkalommal játszott páros döntőt Sydney-ben, az indiai lány két évvel ezelőtt az amerikai Bethanie Mattek-Sanddal, míg tavaly a svájci Martina Hingisszel győzött az APIA International tornán.

Idén a magyar-orosz duó mind a négy mérkőzését játszmavesztés nélkül nyerte meg, a második fordulóban a 2. helyen kiemelt Martina Hingis, Coco Vandeweghe kettős ellen az első szettet rövidítésben nyerték meg Babosék.

A döntő után Babos Tímea úgy nyilatkozott a WTA hivatalos oldalának, hogy egy remek hét van mögöttük, ők ketten remekül kiegészítik, kiegyensúlyozzák egymást. A soproni teniszezőnő kiemelte, hogy az utolsó két, három körre rázódtak össze igazán.

Anasztázia Pavljucsenkova nagyon örült a tornagyőzelemnek és dicsérte magyar partnerét, az orosz lány ökiemelte, hogy Babos Tímea milyen tapasztalt és sikeres páros versenyző, aki már sok tornagyőzelmet aratott.

Babos Tímea hozzátette, hogy Ausztrália az egyik kedvenc országa, nagyon szereti a sydney-i torna atmoszféráját, ahol idén először egyéniben is szerencsét próbált.

Babos Tímea három évvel ezelőtt a cseh Lucie Safarovával egy emlékezetes döntőben nyert az első számú kiemelt Sara Errani, Roberta Vinci olasz duó ellen.

APIA International, Sydney
Összdíjazás: 710 900 dollár

Páros, döntő:

Babos, Pavljucsenkova (magyar, orosz) – Mirza, Strycova (indiai, cseh, 1.) – Sania Mirza, Barbora Strycova (indiai, cseh, 1.) 6:4, 6:4