Babos kikapott a nyolcaddöntőben

Timea Bacsinszky bejutott a legjobb nyolc közé

Babos Tímea a nyolcaddöntőben fejezte be szereplését egyesben a római salakpályás tenisztornán, mivel kikapott az amerikai Madison Keystől. Párosban Jaroszlava Svedovával az oldalán bejutott a negyeddöntőbe.

A csütörtöki mérkőzés első játszmája 51 percig tartott, a tengerentúli teniszező rövidítésben jutott előnyhöz.

A 23 éves soproni játékos a második szettben 2-2-nél elbizonytalanodott, elvesztette adogatását. Madison Keys 4-2-re ellépett, s bár Babos Tímea megpróbált visszakapaszkodni – volt is némi esélye, hogy 3-4-nél elvegye ellenfele adogatójátékát -, ez végül nem jött össze, majd a következő gémet is az amerikai nyerte. A mérkőzés 1 óra 22 percig tartott.

Babos Tímea párosban bejutott a negyeddöntőbe a római salakpályás tenisztornán. A magyar játékos a kazah Jaroszlava Svedovával magabiztosan nyert csütörtökön a Claudia Giovine, Angelica Moratelli olasz kettős ellen. A mérkőzés 1 óra 9 percig tartott.

Az elődöntőbe jutásért a Irina-Camelia Begu, Monica Niculescu román duó lesz az ellenfél.

Páros nyolcaddöntő:

Babos, Svedova (magyar, kazah, 3.)-Giovine, Moratelli (olasz) 6:3, 6:2

Egyéniben a legjobb 16 közé bejutott Johanna Konta és Timea Bacsinszky is. Ott a brit-magyar lány három szettben kapott ki a japán Misaki Dótól, míg a svájci-magyar teniszezőnő szethátrányból fordított Carla Suarez Navarro ellen. Bacsinszky következő ellenfele a 3. helyen kiemelt Garbine Muguruza lesz. Tavaly a spanyol teniszezőnő zsinórban háromszor Melbourne-ben, Wimbledonban és a pekingi fináléban is legyőzte Bacsinszky-t.

[Customads id=646335]

A felső ágon az első helyen kiemelt Serena Williams a negyeddöntőben Szvetlana Kuznyecova ellen lép pályára. Az amerikai és az orosz teniszezőnő 12 évvel éppen Rómában és éppen a negyeddöntőben játszott először egymás ellen. Egymás elleni mérlegük 8-3 Serena javára. Tavaly a Miami Openen az amerikai teniszezőnő nyert 6:2, 6:3 arányban, ám idén szintén Floridában, szintén a legjobb 16 között Kuznyecova nyert 6:7(3), 6:1, 6:2 arányban.

Misaki Doi (japán) – Johanna Konta (brit) 4:6, 7:5, 6:2
Timea Bacsinszky (svájci, 11.) – Carla Suarez Navarro (spanyol, 8.) 5:7, 7:5, 6:2
Garbine Muguruza (spanyol, 3.) – Jelena Ostapenko (lett) 6:1, 6:4
Madison Keys (amerikai) – Babos Tímea 7:6(2), 6:3
Barbora Strycova (cseh) – Eugenie Bouchard (kanadai) 6:0, 6:0