Babos kikapott az első kiemelt Kerbertől

Angelique Kerber. Fotó: Jimmie48 Tennis Photography

Babos Tímea két jászmában kikapott a hétfőtől újra világelső Angelique Kerbertől vasárnap a madridi salakpályás tenisztorna női versenyének első fordulójában.

A világranglistán 34. magyar játékos a találkozó elején több bréklabdát is hárított, ennek ellenére 45 perc elteltével szetthátrányba került. A folytatás már egysíkúbban alakult, a német klasszis 1:1 után ellenállhatatlan játékkal sorra hozta a gémeket, szórta a nyerő ütéseket, és 5:1-re elhúzott. Babos ezután még szépített, de 1 óra 21 perc elteltével már gratulálhatott ellenfelének.

A magyar teniszező így ötödik találkozóját is elvesztette Kerber ellen.

Babos oldalán a cseh Andrea Hlavackovával pénteken megnyerte a rabati tornát párosban, Madridban pedig – ötödik kiemeltként – a Johanna Konta, Shelby Rogers brit, amerikai kettős ellen kezdenek.

Szetthátrányból fordítva győzött Marija Sarapova a horvát Mirjana Lucic-Baroni ellen, az orosz teniszezőnő következő ellenfele az az Eugenie Bouchard lesz, aki csalónak nevezte a volt világelsőt.

„Nem gondolom, hogy helyes döntés volt. Sharapova egy csaló, és úgy gondolom, bármely sportágról is legyen szó, aki csalt, annak nincs helye közöttünk. Ez tisztességtelen minden más játékossal szemben, aki pedig sportszerűen küzd. Úgy gondolom, a WTA rossz üzenetet küldött a fiataloknak azzal, hogy tárt karokkal visszafogadta őt.” – nyilatkozta Bouchard a török TRT World honlapnak.

A kanadai teniszezőnő Madridban a francia Alizé Cornet ellen szintén három játszmában győzött. Bouchard és Sarapova ötödik alkalommal játszik egymás ellen, korábban mindig az orosz teniszezőnő nyert. A Roland Garros 2014-es elődöntőjében Sarapova szetthátrányból fordítva nyert Bouchard ellen, majd 2015-ben az Ausztrál Open negyeddöntőjében is legyőzte kanadai riválisát.

Qiang Wang (kínai, Q) — C. Garcia (francia) 6:4, 6:3
Lauren Davis (amerikai) — M. Pug (Puerto Rico-i) 6:3, 4:6, 7:6(3)
Kristina Mladenovic (francia, 14.) — A. Konjuh (hotvát) 5:7, 6:3-nél Konjuh feladta.
Catherine Bellis (amerikai) — D. Gavrilova (ausztrál) 7:5, 5:7, 6:2
Donna Vekic (horvát, Q) — J. Puzyinceva (orosz) 6:3, 6:4