Babos párosban is búcsúzott

Babos_MonterreyBabos Tímea egyes után párosban is búcsúzott a 250 ezer dollár összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztornán.

A nemzetközi szövetség honlapjának beszámolója szerint a magyar játékos – a török Cagla Büyükakcay oldalán – két szoros játszmában maradt alul a pénteki elődöntőben a Nicole Melichar, Elise Mertens amerikai, belga duóval szemben. A mérkőzés 1:22 óráig tartott.

Büyükakcay egyesben is kikapott, a török lány Babos Tímea legyőzése után a negyeddöntőben is Elise Mertenstől kapott ki. Isztambulban Irina-Camelia Begu (román, 3.) és Jana Cepelova (szlovák) is szetthátrányból fordítva győzött. Begu ellenfele Mertens lesz, a belga lány a Fed Kupában 3:6, 7:5, 7:5 arányban nyert Begu ellen.

A felső ágon az első helyen kiemelt Jelina Szvitolina ellenfele Jana Cepelova lesz, az állás 3-1 az ukrán teniszezőnő javára, a szlovák lány csak füvön tudta legyőzni Szvitolinát.

Páros, elődöntő:
Nicole Melichar, Elise Mertens (amerikai, belga)-Babos Tímea, Cagla Büyükakcay (török) 6:3, 7:6(1)