Babos párosban is búcsúzott

Babos Tímea és a kazah Jaroszlava Svedova a nyolcaddöntőben búcsúzott a pekingi tenisztorna női páros versenyében.

A nyolcadik helyen kiemelt duó szerdán a magyar származású svájci Timea Bacsinszky és a lett Jelena Ostapenko alkotta kettőstől kapott ki döntő rövidítésben. A második szettet 6:0-ra nyerték Babosék, de végül 1 óra 33 perc elteltével vesztesként hagyták el a pályát.

A magyar játékos néhány órával korábban egyesben is befejezte szereplését, mivel 7:5, 6:2-re kikapott a 11. helyen kiemelt, magyar származású brit Johanna Kontától a második körben.

Egyéniben Madison Keys és Petra Kvitova már bejutott a legjobb nyolc közé. A cseh teniszezőnő a 2. helyen kiemelt Garbine Muguruzát két, sima játszmában búcsúztatta. A negyeddöntőben egymás ellen lép pályára Keys és Kvitova, az eddigi állás 3-2 a cseh lány javára.

China Open
Peking, összdíjazás: 6 289 521 dollár

Páros, nyolcaddöntő:
Timea Bacsinszky, Jelena Ostapenko (svájci, lett)-Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 8.) 7:6 (7-3), 0:6, 10-5 – döntő rövidítés