Babos Tímea búcsúzott a negyeddöntőben

Babos Tímea két sima szettben kikapott a harmadik helyen kiemelt Karolina Pliskovától a 426 ezer dollár (116,7 millió forint) összdíjazású tiencsini keménypályás női tenisztorna negyeddöntőjében.

A világranglistán 74. magyar játékos pénteken 1 óra 2 perc alatt szenvedett vereséget a rangsorban 15. cseh ellenfelétől, aki augusztusban Cincinnatiben is legyőzte őt.

Babos idén másodszor volt negyeddöntős egyesben WTA-versenyen. Tavasszal Marrákesben a döntőig jutott.

Babos Tímea: „Sajnos nem sikerült a mai negyeddöntő Pliskova ellen. Sok sanszom volt, sok bréklabda, nem éltem velük és ez egy top10-es játékos ellen nagy hiba. Tanulni kell belőle és menni kell tovább.Összességében nem volt rossz hét, köszi a drukkolast!” (Forrás: facebook.com/babostimea)

Tiencsinben a felső ágon egyaránt három játszmában nyert Danka Kovinic és Bojana Jovanovszki is, így az elődöntőben egymás ellen lép pályára a montenegrói és szerb játékos. Az előző heti kantoni versenyen Jovanovszki nyert 6:2, 6:2 arányban.

Karolina Pliskova ellenfele Agnieszka Radwanska lesz, a cseh és a lengyel teniszezőnő ötödik alkalommal lép pályára egymás ellen. A cseh lány eddig még szettet sem nyert Radwanska ellen.