Babos Tímea csak egy játékot nyert Kerber ellen

Babos és Kerber kézfogása. Fotó: FFT

Babos Tímea sima vereséget szenvedett a 11. helyen kiemelt német Angelique Kerbertől a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

A 22 éves magyar játékos 51 perc alatt mindössze egy gémet nyert riválisa ellen, aki immár 3-0-ra vezet kettejük külön párharcában. A 27 esztendős Kerber – aki ötödik is volt a világranglistán – a 2012-es londoni olimpián 6:1, 6:1-re, majd néhány héttel később Cincinnatiben 3:6, 6:1, 6:2-re győzte le őt.

Babos Tímea: „Sajnos ez a mai meccs most nem sikerült. Kerber nagyon jól játszott,nem találtam meg az ellenszert, hogyan is szoríthatnám meg jobban. Ettől függetlenul az eredmény lehetett volna szorosabb, ez az ami leginkább bant, mert ennyire nem játszottam rosszul. Menni kell előre, jöhet a páros!”

Babos párosban a francia Kristina Mladenovic oldalán indul a Roland Garroson, első ellenfelük a Marina Erakovic, Heather Watson új-zélandi, brit duó. Vegyespárosban az osztrák Alexander Peya lesz Babos partnere.

Egyéniben a kiemeltek közül már az első fordulóban búcsúzott Agnieszka Radwanska, aki három játszmában kapott ki Annika Becktől.