Babos Tímea Dubajban párosozik

Babos Tímea résztvett a játékosok partiján is. Fotó: facebook.com/babostimea

Babos Tímea a német Julia Görges oldalán negyeddöntőbe jutott szerdán a kétmillió dollár (552 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán.

A negyedik helyen kiemelt duó a nyitókörben a Barbora Strycova, Roberta Vinci cseh-olasz kettőssel találkozott, az esőszünet miatt a tervezettnél később.

Babosék a 26 perc alatt megnyert első szettet követően 32 perc alatt elbukták a második játszmát. A döntő rövidítésben nagy csatában, 11-9-re diadalmaskodtak.

A negyeddöntőben Babosék a Gabriela Dabrowski, María José Martínez Sánchez kanadai, spanyol duóval mérkőznek.

A világranglistán egyesben 44. Babos a múlt héten a negyeddöntőig jutott Szentpéterváron – ott éppen a később tornagyőztes Vincitől kapott ki -, ezért lemondta a dubaji selejtezőt, és csak párosban indult az Egyesült Arab Emírségekben. Érdekes, hogy Görges és Strycova alig néhány órával korábban egyesben is összecsapott, a meccset az utóbbi nyerte.

[Customads id=646335]

Egyesben amúgy teljesen nyílt lett a küzdelem, ugyanis a legjobb nyolc közé egyetlen kiemelt teniszező sem jutott be. Belinda Bencic (svájci, 5.), Karolina Pliskova (cseh, 6.), Roberta Vinci (olasz, 7.) és Szvetlana Kuznyecova (orosz, 8.) már az első körben búcsúzott, őket követte a második fordulóban az amúgy erőnyerő Petra Kvitova (cseh, 4.), Carla Suarez Navarro (spanyol, 3.), Garbine Muguruza (spanyol, 2.) és Simona Halep (román, 2.) alkotta kvartett.

A szerb Ana Ivanovics a címvédő Halepet búcsúztatta két játszmában, míg az amerikai Madison Brengle, a francia Caroline Garcia és a már említett cseh Barbora Strycova is szetthátrányból fordítva győzött.

Ivanovics és Strycova negyedik alkalommal játszik egymás ellen, eddig minden alkalommal a szerb teniszező hagyta el győztesen a pályát. Ivanovics legutóbb, 2014-ben a birminghami füves pályás torna fináléjában 6:3, 6:2 arányban nyert Strycova ellen.

WTA, Dubai Duty Free Open

Páros, 1. forduló (a negyeddöntőbe jutásért):

Babos, Görges (magyar, német, 4.)-Strycova, Vinci (cseh, olasz) 6:3, 3:6, 11-9 – döntő rövidítés