Babos Tímea egyesben és párosban is búcsúzott

Babos Timea_440Babos Tímea hátfájdalmai miatt az első szett ötödik játékában visszalépett párosmérkőzésétől a mexikói Monterreyben zajló 500 ezer dollár (138,5 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A magyar játékos, oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal első kiemeltként magabiztosan 4:1-re vezetett a Lara Arruabarrena, Raluca Olaru spanyol, román duó ellen. Babost – saját honlapjának beszámolója szerint – már a harmadik játék után ápolni kellett, kötést kapott a derekára, de nem sokáig tudta folytatni az összecsapást.
„Sajnos a mai napon hat fokban nehezen tudott az amúgy sem jó hátam bemelegedni. Sajnálom ezt a hetet párosban, de Indian Wells fontosabb. Így jobb döntésnek láttuk feladni ezt a mérkőzést. Megpróbáltuk, 4:1-ünk volt, de most ennyi sajnos” – nyilatkozta Babos.

A magyar teniszezőnő egyesben korábban a második fordulóban sima 6:3, 6:3 arányú vereséget szenvedett az olasz Sara Erranitól.

Babos Tímea csapattársa egyéniben bejutott a legjobb nyolc közé, Kristina Mladenovic az orosz Vera Zvonarjovát ejtette ki. A francia lány következő ellenfele az első helyen kiemelt Ana Ivanovics lesz. Érdekesség, hogy a két teniszezőnő még nem játszott egymás ellen.

Anasztázia Pavljucsenkova 17. mérkőzését nyerte meg Monterrey-ben, ráadásul az orosz teniszező ezen a mexikói tornán még  soha nem szenvedett vereséget. Pavljucsenkova háromszor indult és mind a három alkalommal nyert Monterrey-ben. 2010-ben Daniela Hantuchovát, egy évvel később Jelena Jankovicsot, majd 2013-ban Angelique Kerbert győzte le a fináléban. Érdekesség, hogy az orosz lány mind a három döntőben szetthátrányból fordítva nyert.

Pavljucsenkova következő ellenfele a Babos Tímeát búcsúztató Sara Errani lesz. Az orosz és az olasz teniszezőnő korábban kétszer játszott egymás ellen. 2011-ben a Fed Kupában Pavljucsenkova 7:6(5), 7:6(4) arányban nyert Errani ellen, majd tavaly a párizsi fedett pályás viadalon szetthátrányból fordítva nyert az orosz lány (3:6, 6:2, 6:3).