Babos Tímea elődöntős Quebecben

QuebecBabos Tímeának 73 percre volt szüksége, hogy egyesben elődöntőbe jusson a kanadai Québecben zajló, 227 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

Az aktuális világranglistán 63. magyar játékos, aki a viadal harmadik kiemeltje, a hazai közönség előtt szereplő Francoise Abandát győzte le a péntek késő esti összecsapáson úgy, hogy riválisának a két szettben összesen öt gémet engedett át.

A világlajstromban 122. kanadai előzőleg azzal került a legjobb nyolc közé, hogy meglepetésre búcsúztatta az ötödik helyen kiemelt amerikai Varvara Lepchenkót.

Babos az elődöntőben a tornán első helyen kiemelt cseh Lucie Safarovával találkozik, aki a négy közé jutásért honfitársnőjét, Lucie Hradeckát verte két játszmában.

Lucie Safarova 2012-ben Eastbourne-ben, majd két évvel később a US Openen is legyőzte Babos Tímeát, ám idén a budapesti torna fináléjában már a soproni lány szetthátrányból fordítva nyert 6:7(4), 6:4, 6:3 arányban.

Elődöntő:

Lucie Safarova (cseh, 1.) — Babos Tímea (magyar, 3.)
Tatjana Maria (német, 4.) — Alison Van Uytvanck (belga, 7.)

Stollár párosban elődöntős

A Stollár Fanny, Irina Falconi magyar-amerikai kettős a pénteki negyeddöntőben két szettben múlta felül a Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos amerikai-mexikói duót. A 45 percig tartó első játszma rövidítésben dőlt el, a 31 perces másodikban pedig Stollárék 5:1-re elhúztak, végül 6:3-ra nyertek.

Ellenfelük az elődöntőben  a Bianca Andreescu, Carson Branstine kanadai kettős lesz.

Páros, negyeddöntő:
Stollár Fanny, Irina Falconi (magyar, amerikai) — Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói) 7:6(2), 6:3