Babos Tímea: győzelemmel felérő vereség!

A világranglista 49. helyén álló magyar teniszezőnő óriási csatára kényszerítette az Ausztrál Open bajnoknőjét.

A 28 éves Angelique Kerber a világranglista 3. helyén áll, így ő a Miami Open 2. számú kiemeltje volt. Az első játszmában egy bréket követően gyorsan elhúzott a német teniszező (4:1), majd könnyedén behúzta a szettet.

Babos Tímea a második játszma második játékában nyerte el ellenfele adogatójátékát, majd 3:0-ra húzott el. Kerber még fel tudott zárkózni 4:3-ra, ám a soproni lány egy újabb brék után hozta saját adogatását, azaz kiszerválta a szettet.

A döntő játszmában folytatódott Babos Tímea remek játéka, egy újabb remek brék után két labdája is volt a 4:1-hez, ám Kerber mindkét bréklabdát hárította, majd kiegyenlített (3:3).

Kerber végül 2 óra 9 perc játék után tudta csak térdre kényszeríteni Babos Tímeát, aki ezúttal nem bánkódott a vereség miatt.

Timi a jövő héttől kezdve már biztosan TOP40-es lesz, de ha állandósítani tudja ezt a játékát, akkor hamarosan még előrébb kerül majd, sőt az olimpiára is jó esélyei lesznek.

Angelique Kerber: „Tímea nagyon jól játszott! Jól kezdtem a mérkőzést, jól játszottam az első szettben. De ő erősebben tért vissza a második játszmára. Az utolsó pontig küzdöttem. A harmadik játszmában hátrányban voltam, de akkor is hittem magamban, bíztam abban, hogy fordíthatok.”

Babos Tímea: „Nagy meccs volt, nyerhettem volna! De nyilván nem egyszerű a világranglista 3. helyezettje ellen… Kerber is küzdött, ahogy bírt és a végén ő volt a jobb. Kicsit mérges vagyok, de ugyanakkor boldog is. Fantasztikus élmény volt a centeren játszani. Remélem, hogy a párosban javítok!”

[Customads id=646335]

A torna legnagyobb meglepetését a 30 éves Szvetlana Kuznyecova okozta, aki szetthátrányból fordítva győzte le Serena Williamst. Az orosz teniszezőnő korábban mindössze kétszer tudta legyőzni a világelső Serenát. Bár Kuznyecova az első játszma rövidítését elbukta, ám a következő két szettben lemosta a pályáról amerikai ellenfelét. Az afro-amerikai játékos zsinórban 20 mérkőzést nyert meg Miamiban, ám az orosz teniszező a 21. mérkőzésén kifogott rajta.

Szintén szetthátrányból fordítva jutott be a legjobb nyolc közé Timea Bacsinszky, a magyar-svájci lány a 3. helyen kiemelt Agnieszka Radwanskát búcsúztatta. A 4. helyen kiemelt Garbine Muguruzát két rövidítésbe torkollott játszmában győzte le Victoria Azarenka.

A magyar származású Johanna Konta a román Monica Niculescut győzte le két szettben. Konta következő ellenfele Azarenka lesz, tavaly Wuhanban a fehérorosz játékos feladta kettejük összecsapását. Bacsinszky a román Simona Haleppel mérkőzik, a svájci teniszező korábban még szettet sem tudott nyerni Halep ellen.

Miami Open
Összdíjazás: 6,85 millió dollár

Nyolcaddöntő:

Szvetlana Kuznyecova (orosz, 15.) – Serena Williams (amerikai, 1.) 6:7(3), 6:1, 6:2
Jekaterina Makarova (orosz, 30.) – Jelina Szvitolina (ukrán, 12.) 6:1, 6:4
Timea Bacsinszky (svájci, 19.) – Agnieszka Radwanska (lengyel, 3.) 2:6, 6:4, 6:2
Simona Halep (román, 5.) – Heather Watson (brit, WC) 6:3, 6:4
Johanna Konta (brit, 24.) – Monica Niculescu (román, 32.) 6:2, 6:2
Victoria Azarenka (fehérorosz, 13.) – Garbine Muguruza (spanyol, 4.) 7:6(6), 7:6(4)
Madison Keys (amerikai, 22.) – Irina-Camelia Begu (román) 6:3, 6:1
Angelique Kerber (német, 2.) – Babos Tímea 6:2, 3:6, 6:4