Babos Tímea ismét legyőzte Niculescut

Babos Tímea bejutott a negyeddöntőbe a 753 ezer dollár (208 millió forint) összdíjazású szentpétervári keménypályás női tenisztornán.

A világranglistán 51. magyar játékos a cseh Katerina Siniakova (109.) legyőzése után, csütörtökön a kilencedik helyen kiemelt román Monica Niculescuval (37.) találkozott, aki volt már 28. is a WTA-rangsorban. Babos korábban háromszor kikapott riválisától, de idén januárban, Sencsenben ő nyert 6:1, 6:4-re.

A WTA honlapja szerint a szentpétervári csatában a 22 éves magyar játékos 2:1-nél elvette ellenfele adogatását, 4:1-re elhúzott, ám a mezőnyben egyedülálló nyesett tenyereséről ismert Niculescu sorozatban öt gémet nyerve, 58 perc alatt besöpörte az első szettet.

A második szett hasonlóan kezdődött: Babos ismét 4:1-re meglépett, csakhogy ezúttal nem engedte felzárkózni az öt és fél évvel idősebb románt, hanem 6:1-re kiszerválta a játszmát. A döntő szett Babos-brékkel indult, és a magyar játékos ismét megtartotta előnyét, majd 2 óra 15 perc elteltével már ünnepelhetett. Ellenfele a negyeddöntőben a második helyen kiemelt olasz Roberta Vinci (16.) lesz, aki döntőt vívott a tavalyi US Openen.

A két teniszezőnő eddig négy alkalommal játszott egymás ellen, az állás 3-1 Vinci javára. Az olasz és a magyar játékos első alkalommal Budapesten a Római Teniszakadémián játszott egymás ellen. 2011-ben a még nagyon rutintalan soproni lány előnyből szenvedett vereséget (4:6, 7:5, 6:2). 2013-ban a US Open első fordulójában Vinci 6:4, 6:2 arányban nyert.

Két évvel később kétszer is összefutott a két játékos. Birminghamben, füves pályán Babos Tímea 6:2, 6:7(5), 7:6(5) arányban nyert, míg a bukaresti salakpályás tornán Vinci győzött 6:2, 6:1 arányban.

„Nagyon örülök, először jutottam a negyeddöntőbe egyesben Premier-kategóriás versenyen. Magas színvonalú meccsnek éreztem, jól ment a játék” – nyilatkozta honlapján Babos, hozzátéve, agresszívabbá váló játékának köszönhette, hogy fordított. Nem volt megelégedve az adogatásával, az alapvonalról viszont jól játszott saját megítélése szerint.