Babos Tímea kiesett Miamiban

Babos Tímea a második fordulóban búcsúzott pénteken a miami keménypályás tenisztorna 6,8 millió dollár (1,9 milliárd forint) összdíjazású női versenyétől.

A 24. helyen rangsorolt magyar játékos elvette ellenfele, Pauline Parmentier adogatását, és 3-0-s előnyre tett szert. A francia játéka azonban feljavult, és adogathatott az egyenlítésért, amikor Babos 4:3-as előnyénél eső miatt félbeszakadt a szeles időben lejátszott találkozó. A folytatásban fej fej mellett haladtak a felek, így a szettet rövidítés döntötte el, amelyben a magyar teniszező bizonyult jobbnak.

A második játszmában a francia kezdett jobban, már 4:1-re is vezetett, de egy játékkal később újra megérkezett az eső. Az újabb megszakítás után Parmentier gyorsan lezárta a szakaszt, így következett a döntő felvonás. Ebben a korábbi két találkozójukon még szettet sem nyerő Parmentier egy játékot sem engedett át Babosnak, így megnyerte a 2 óra 7 perces mérkőzést.

Parmentierhez hasonlóan szintén szetthátrányból fordítva győzött Garbine Muguruza (spanyol, 6.), Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 17.), Shuai Zhang (kínai, 30.) és Ajla Tomljanovic is, a horvát teniszező a 13. helyen kiemelt Jelena Vesznyinát (orosz, 13.) győzte le.

A kiemeltek közül kiesett még CoCo Candeweghe (amerikai, 18.), Daria Gavrilova (ausztrál, 23.), Roberta Vinci (olasz, 25.) és Anja Konjuh (horvát, 29.).

Miami Open

Nők, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Angelique Kerber (német, 1.)– Ying-Ying Suan (kínai) 7:6(3), 6:2
Shelby Rogers (amerikai) – Darija Kaszatkina (orosz, 21.) 6:4, 5:7, 6:0
Julia Goerges (német) – Carla Suarez Navarro (spanyol, 20.) 6:4, 7:6(5)
Samantha Stosur (ausztrál, 14.) – Ashleigh Barty (ausztrál,WC) 6:4, 6:4
Johanna Konta (brit, 10.) – Aljakszandra Szasznovics (fehérorosz, Q) 6:2, 6:7(5), 6:4
Agnieszka Radwanska (lengyel, 5.) – Q. Wang (kínai) 7:6(3), 6:1
Mirjana-Lucic Baroni (horvát, 26.) – Katerina Bondarenko (ukrán) 6:2, 2:6, 7:6(2)
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 17.) – Y. Shvedova (kazah) 6:7(3), 6:2, 6:0
Bethanie Mattek-Sand (amerikai, WC) – Jelina Szvitolina (ukrán, 9.) 7:5, 6:4
Barbora Strycova (cseh, 15.) – Johanna Larsson (svéd) 4:6, 6:3, 7:6(3)
Jana Cepelova (szlovák, Q) – CoCo Candeweghe (amerikai, 18.) 6:2, 3:6, 6:1
Julija Putyinceva (kazah, 27.) – Carin a Witthoeft (német) 6:4, 6:4
Karolina Pliskova (cseh, 2.) – Madison Brengle (amerikai, Q) 6:1, 6:3