Babos Tímea kikapott Mexikóban

Babos_MonterreyAz elsőszámú magyar teniszező Monterrey-ben három játszmára kényszerítette páros partnerét, az orosz Anasztaszija Paljucsenkovát.

A torna negyeddöntőjében Pavljucsenkova magabiztosan nyerte meg az első játszmát, az orosz teniszezőnő háromszor vette el Babos Tímea adogatójátékát, míg a soproni lány bréklabdához sem jutott. A második szettben azonban fordult a kocka, a magyar teniszezőnő kiegyenlített, de a döntő játszmában már meg kellett hajolnia Pavljucsenkova előtt. A két órás mérkőzésen Babos 14 ászt ütött.

A magyar játékos a salakpályás idén előtt a jövő héten a svájci Bielben játszik majd.

A 250 ezer dollár összdíjazású tornán amúgy a papírforma szerint az első négy helyen kiemelt teniszezőnő jutott be az elődöntőbe. Kerber Navarro, míg Garcia Pavljucsenkova ellen lép pályára.

Charlestone-ban azonban felborult minden papírforma, a kiemeltek közül egyedül Mirjana Lucic-Baroni tudta beverekedni magát a legjobb négy közé. A horvát teniszező a negyeddöntőben szetthátrányból fordítva győzött Shelby Rogers ellen. Kiesett Caroline Wozniacki (dán, 5.) és Anastasija Sevastova (lett, 8.) is.

Az elődöntőben a lett Jelena Ostapenko lesz Lucic-Baroni ellenfele, akitől Új-Zélandon 6:2, 7:6(3) arányban kapott ki. Az alsó ágon Laura Siegemund (német) és Darija Kaszatkina (orosz) csap össze, a 19 éves orosz lány korábban már három alkalommal legyőzte 10 évvel idősebb német ellenfelét. Kaszatkina kétszer salakon, míg egyszer kemény pályán nyert sima két játszmában.