Babos Tímea legyőzte Kikit is

Babos_MarrakesBabos Timi páros partnerét, a francia Mladenovicsot is legyőzte és karrierje második WTA döntőjét játszhatja Marrákesben.

Fantasztikusan alakul Babos Timi hete Marokkóban, hiszen először visszavágott a pár héttel korábbi vereségért a német Mona Barthelnek, amivel két év után újra TOP40-es játékost vert, majd a bogotai tornagyőztes brazil Pereira elleni győzelemmel már a nyolc között volt.

Ott a 26. helyen álló olasz Flavia Pennettát búcsúztatta három szettben, így ma már az elődöntőben léphetett pályára a 86. helyen álló magyar teniszezőnő.

Ellenfele az 59. helyen álló francia Kristina Mladenovic volt, akivel ma még a páros döntőben is jelenésük van, ezt azonban félre tették a mai program első meccsére, hiszen ezen a döntő volt a tét.

Eddig két alkalommal találkoztak és mindkettőt a francia lány nyerte döntő szettben, salakon azonban most először léptek pályára egymás ellen, ez a borítás pedig Timinek kedvezett. Az első szettben rögtön nyomás alá helyezte ellenfelét és már 5:2-re is vezetett, amikor Mladenovic felzárkózott, de végül a szett Timié lett 6:4-re, majd a második játszmát is jobban kezdte, 3:1-re is vezetett, de ellenfele kiegyenlített. Timi azonban nem adta fel, 4:4-nél elvette Mladenovic adogatását, majd sajátját hozva 6:4, 6:4-re nyert és bejutott karrierje második döntőjébe.

„A mai nap nagyon nehéz volt számomra, főleg mentálisan, érzelmileg. Nem könnyű egy jóbarát ellen játszani, ráadásul a párostársam ellem” – közölte honlapján Babos. „De azt gondolom, hogy jól kezeltem a szituációt. Nagyon boldog vagyok, hogy hosszú-hosszú idő után sikerül egy WTA-tornagyőzelemért játszani egyesben is.”

Az elsőt még 2012-ben Monterreyben játszotta és nyerte meg a román Cadantu ellen, most pedig az ukrán Szvitolina (25.) vagy a szlovák Schmiedlova (46.) lesz az ellenfele és ha nyer, ő lesz a második magyar győztese a versenynek, hiszen 2001-ben (még Casablancában) Gubacsi Zsófi is győzni tudott.

A fináléban Babos Tímea ellenfele a negyedik, helyen kiemelt Jelina Szvitolina lesz, az ukrán teniszezőnő magabiztosan győzte le a szlovák Schmiedlovát. A két játékos két évvel ezelőtt a donyecki torna döntőjében játszott egymás ellen, Szivtolina hazai pályán 3:6, 6:2, 7:6(9) arányban nyert Babos Tímea ellen.

Párosban Babos Tímea Mladenoviccsal az oldalán két játszmában nyert egy német, ukrán duóval szemben. Az első szett mindössze 21 percig tartott, míg a második már jóval kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, mintkét oldalon több brékkel. A játszmát lezáró rövidítésben csaknem végig az ellenfél volt előnyben, ám végül mégis Babos és társa ünnepelhetett.
  „Nyilván egy ilyen egyéni után nem könnyű felállni és játszani. Kiki nagyon fair volt, jól tudunk együtt játszani” – nyilatkozta honlapján a magyar játékos, aki 2013 után másodszor diadalmaskodott Marokkóban. „Örülök az újabb WTA-tornagyőzelemnek. Ez egy újabb pici lépés a célunkhoz, a világbajnoki szerepléshez.”

Marokkó, Grand Prix de Sar la Princesse

Egyes, elődöntő:

Babos Tímea-Kristina Mladenovic (francia) 6:4, 6:4
Jelina Szvitolina (ukrán, 4.)-Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 7.) 6:0, 6:3

Páros, döntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Lara Siegemund, Marina Zanevska (német, ukrán) 6:1, 7:6(5)