Babos Tímea legyőzte Mladenovicot

Babos_MoszkvaA kilencedik helyen kiemelt Babos Tímea bejutott a negyeddöntőbe a moszkvai keménypályás tenisztorna 824 ezer dollár (230 millió forint) összdíjazású női versenyében.

A világranglistán 26. magyar játékos szerdán a francia Kristina Mladenovicot verte két szettben, 1 óra 13 perc alatt. A 23 éves Babos Tímea előzőleg ötször találkozott a WTA-rangsorban 54. riválisával – egyben korábbi párospartnerével -, s négyszer kikapott tőle.

A magyar teniszező a nyolc között az első helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Szvetlana Kuznyecovával találkozik. A világranglistán jelenleg 8. orosz teniszezőnő és Babos Tímea először játszik egymás ellen. Tavaly Kuznyecova nyerte meg a Kreml Kupát.

Sérülés miatt Carla Suárez Navarro feladta a Daria Gavrilova elleni mérkőzést. Játék nélkül jutott be a legjobb nyolc közé Ana Konjuh, a horvát lány a selejtező utolsó körében vereséget szenvedett, ám szerencsés vesztesként felkerült a főtáblára, ahol az első körben a 6. helyen kiemelt Barbora Strycovát győzte le. A 2. fordulóban a szintén a kvalifikációból érkezett Anna Blinkova sérülés miatt nem állt ki a mérkőzésre. A 18 éves horvát lány következő ellenfele Jelina Szvitolina (ukrán, 4.) lesz. Két évvel ezelőtt az isztambuli torna negyeddöntőjében Konjuh 6:4, 1:6, 6:1 rányban nyert Szvitolina ellen.

Babos párosban is érdekelt az orosz fővárosban, az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova oldalán a negyeddöntőben a nap folyamán a Paula Kania, Danka Kovinic lengyel, montenegrói duóval száll szembe.

VTB Kreml Kupa
Moszkva. Összdíjazás: 823 888 dollár.

Egyes, nyolcaddöntő:

Szvetlana Kuznyecova (orosz, 1.) – Alizé Cornet (francia) 6:4, 7:5
Babos Tímea (9.)-Kristina Mladenovic (francia) 6:1, 6:4
Jelina Szvitolina (ukrán, 4.) – Julija Putyinceva (kazah) 6:2, 6:2
Ana Konjuh (horvát, LL.) – Anna Blinkova (orosz, Q) játék nélkül jutott tovább Konjuh.
Darija Kaszatkina (orosz, 8.) – Jekaterina Makarova (orosz)
Jelena Vezsnyina (orosz, 5.) – Julia Görges (német)
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 7.) – Jelena Jankovics (szerb)
Daria Gavrilova (ausztrál) – C. Suárez Navarro (spanyol, 3.) 6:4, 3:0-nál a spanyol játékos feladta.