Babos Tímea legyőzte Samantha Stosurt

Babos Timea_440Babos Tímea legyőzte az ausztrál Samantha Stosurt a cincinnati keménypályás tenisztorna női versenyének első fordulójában.

A világranglistán 84. magyar játékos a selejtezőben aratott két győzelemmel jutott fel a főtáblára, ahol 3 szettben, csaknem kétórás esőszünetet követően 7:6(6), 4:6, 7:5-re legyőzte a világranglistán 18. Stosurt. Az ausztrál játékos karrierje legjobbjaként negyedik volt a WTA-rangsorban, 2011-ben pedig megnyerte a US Opent.

„Jézusom, el sem hiszem! Elsírtam magam örömömben, elképesztően boldog vagyok. Régóta vártam egy ilyen eredményre. Remélem, nincs megállás! Kedden pihenőnap nekem, kis edzés. Aztán szerdán újra vissza a mókuskerékbe” – idézte Babos Tímeát a hivatalos honlapja.

A magyar játékos a nyolcaddöntőbe jutásért a nyolcadik helyen kiemelt cseh Karolina Pliskovávaltalálkozik. A magyar és a cseh teniszező korábban egy alkalommal játszott egymás ellen, 2011-ben egy pozsonyi tornán Pliskova nyert a döntő játszma rövidítésében 7-5-re. (6:4, 4:6, 7:6). A 23 éves Pliskova 186 centiméter magas.

Cincinnatiben párosban is pályára lép Babos, aki a francia Kristina Mladenoviccsal 2. kiemelt, így erőnyerő az első fordulóban. A duó tavaly döntőt vívott az Ohio állambeli versenyen.

Szintén az első forulóban Varvara Lepchenko egy 3 óra 15 perces mérkőzésen fordított Barbora Strycova ellen. A cseh lány 6:2 arányban megnyerte az első szettet, ám az amerikai teniszező egy 7:5-ös játszmával válaszolt. A döntő szett rövidítését végül 8-6-ra nyerte meg Varvara Lepchenko. Az amerikai lány következő ellenfele a második helyen kiemelt Marija Sarapova lesz.

Szintén szetthátrányból fordított Jelena Jankovics az amerikai Madison Brengle ellen, a szerb lány következő ellenfele a szintén amerikai Madison Keys lesz, aki a 12. helyen kiemelt Bacsinszky Tímeaát győzte le két szettben.

Cvetana Pironkova három szettben győzött a cseh Lucie Hradecka ellen, a bolgár teniszezőnő következő ellenfele az első helyen kiemelt Serena Williams lesz.