Babos Tímea legyőzte Venus Williams-t

Babos_RomeBabos Tímea közel háromórás csatában, három játszmában győzte le a világranglistán 14. amerikai Venus Williams-t a római salakpályás tenisztorna második fordulójában.

A 23 éves soproni játékos – aki kedden ünnepelte születésnapját – az első játszmában már dupla brékelőnyben is volt, 4-1-re vezetett, de 12 évvel idősebb riválisa innen egyenlített, s végül Babosnak kellett rövidítésre mentenie a szettet. A tie-breakben a hétszeres Grand Slam-győztes koncentrált jobban.

Hasonlóan alakult a folytatás is, ugyanis a világranglistán 48. Babos pillanatok alatt elhúzott 3:0-ra, de az idősebbik Williams-nővér gyorsan egyenlített. A folytatásban fej-fej mellett haladtak, majd a magyar teniszező a legjobb pillanatban, 6:5-ös vezetésnél brékelt, s így közel két óra játék után egalizált.

A döntő játszmában mindkét játékos többször elveszítette saját adogatását. Babos 5:4-es vezetésénél Williams kettős hibával juttatta meccslabdához a magyar játékost, aki ki is használta a lehetőséget.

Babos a legjobb 16 között a szintén amerikai Madison Keys ellen lép majd pályára. Keys az 5. helyen kiemelt Petra Kvitovát búcsúztatta. Babos és Keys eddig két alkalommal játszott egymás ellen: 2012-ben Cincinnatiben, kemény pályán az amerikai lány nyert 6:3, 6:0 arányban, míg két évvel később a birminghami füvön a soproni teniszezőnő nyert 6:2, 6:1 arányban. A világranglistán 24.  Keys és a 48. Babos először játszik egymás ellen salakon.