Babos Tímea már a legjobb nyolc között Marokkóban

MarrakesBabos Tímea 2 óra 55 perces mérkőzésen nyert a 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású, marrákesi salakpályás női tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 86. magyar játékos a selejtezőből főtáblára jutott brazil Teliana Pereirával találkozott (81.), aki a hónap elején megnyerte a bogotai versenyt. A két játékos első mérkőzésén Babos villámrajtot vett, és 25 perc alatt 6:0-lal besöpörte a nyitószettet. A folytatásban az MTK teniszezője 2:1 után kétszer is elvesztette az adogatását, ám 5:1-ről szettlabdát hárítva visszakapaszkodott 5:5-re. A pálya hibája miatt 1 óra 35 perces második játszma rövidítésben dőlt el, melyben – noha Babos 5-4-nél kiszerválhatta volna a meccset – a dél-amerikai nyert 7-5-re.

Az utolsó felvonásban Pereira rögtön brékelt, a magyar játékos 3:1-re fordított, majd leadta előnyét, és 4:4-ig fej fej mellett haladtak. A hajrában Babos volt jobb, így bejutott a nyolc közé.

„Nagyon jól indult a meccs, nyilván a 6:0 is mutatja. De ettől függetlenül szoros labdamenetek és gémek voltak – idézte saját honlapja Babost. – Aztán a második szettben valami nagyon érdekes történt. Egy ejtésre csúsztam és úgy feltúrtam a pályát, hogy egy 15 centiméteres lyuk lett ott. Állt a játék 20 percet, próbálták megcsinálni. Újraindult a meccs, de rá három pontra ugyanott csúsztam még egyet és ugyanaz történt. Így pályát kellett cserélni.”

Babos hozzátette, hogy nem jött neki jól a kialakult helyzet helyzet, Pereira el is húzott 5:1-re. Kiemelte, hogy ezt követően hiába jött fel, elbukta a szettet, ennek ellenére sikerült összekapnia a magát a harmadik játszmára.

„Nem volt egyszerű felállni onnan, de küzdöttem, ahogy bírtam. És ez kifizetődött szerencsére. Nagyon kemény meccs volt, nagyon értékes győzelemnek tartom a mait” – mondta Babos.

Babos Tímea következő ellenfele a harmadik helyen kiemelt Flavia Penetta lesz, az olasz teniszezőnő szetthátrányból fordított a német Laura Siegemund ellen. A 33 éves Penetta és a magyar teniszezőnő korábban még nem játszott egymás ellen.

Bejutott a legjobb nyolc közé Babos párospartnere Kristina Mladenovic is, a francia lány az első helyen kiemelt Garbine Muguruza ellen két rövidítésben megnyert szettben diadalmaskodott. Mladenovic következő ellenfele a szintén spanyol Lara Arruabarrena lesz.

Szintén ott van a negyeddöntőben Jelina Szvitolina (ukrán, 4.), Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 8) és Bacsinszky Tímea (svájci, 2.) is.

Babos párosban elődöntős

A magyar játékos – aki másfél órával korábban egyesben jutott a nyolc közé – és partnere 7:5, 7:5 arányban győzte le az Ysaline Bonaventure, Demi Schuurs belga, holland duót.

Babosék az elődöntőben egy francia vagy egy német, osztrák párossal találkoznak.

Marokkó, Grand Prix de Sar la Princesse

Egyes, nyolcaddöntő:
Babos Tímea-Teliana Pereira (brazil) 6:0, 6:7(5), 6:4

Páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Ysaline Bonaventure, Demi Schuurs (belga, holland) 7:5, 7:5