Babos Tímea megelőzheti Temesvári Andreát!

Babos_Kiki_RomeA római két és fél millió dolláros salakpályás WTA torna fináléjában Babos Tímea és Kristina Mladenovic nyert az első helyen kiemelt Martina Hingis, Sania Mirza svájci-indiai kettős ellen.

Babosék és a svájci, indiai páros az első felvonás elején fej-fej mellett haladt, majd 2:2 után a magyar, francia duó brékelőnybe került, amit meg uis tartott a szett végéig, így 6:4-re nyerte a felvonást. A második játszma egy gyors brékváltással kezdődött, majd minden halad a megszokott menetben, a felek hozták az adogatásaikat egészen 3:3-ig.

Ezt követően azonban Babosék állva hagyták ellenfelüket, sorozatban három játékot nyertek, ebből kettőt fogadóként, így végül 6:4, 6:3-mal megnyerték a meccset, és felülhettek Róma trónjára.

A mindössze 1 óra 12 perces döntőben magabiztosan nyert a magyar, francia duó. Babos Tímea és Mladenovic öt bréklehetőségből négyet hárított a Hingis, Mirza duó ellen.

„Nagy céljaink vannak Kristinával. Tavaly kezdtünk el együtt játszani, már akkor nagyszerű eredményeket értünk el. De az idei évben még sikeresebbek vagyunk” – nyilatkozta honlapján Babos Tímea. „Már három versenyt nyertünk (Dubaj, Marrákes, Róma, a szerk.). Jól játszunk, egyre jobban értjük egymást a pályán. Egyre tapasztaltabbak vagyunk, így javul a játékunk is.”

Kristina Mladenovic a római fináléról szólva kifejtette, Hingisék a korábbi mérkőzéseiken is nagyszerű ellenfelek voltak, és ez igaz a vasárnapi döntőre is.
 „Egykorúak vagyunk Timivel, négy nap van kettőnk születésnapja között, és régóta ismerjük egymást. Ő a legjobb barátnőm, sok időt töltünk együtt a pályán és a pályán kívül is. Nagyszerűen egészítjük ki egymást” – tette hozzá.

A magyar, francia kettős győzelméve a páros világranglista 17. helyén álló Babos Tímea karrierje eddigi legnagyobb salakpályás sikerét könyvelhette el és valószínűleg a jövő héten ő lesz az magyar tenisztörténelem legjobb helyen jegyzett páros játékos, mely eddig Temesvári Andrea és Mandula Petra volt, akik a 13. helyig jutottak.

Az egyes fináléjában Carla Suarez Navarro alaposan meglepte Marija Sarapovát. A spanyol teniszezőnő az első szettben hárított három bérklabdát, míg egy alkalommal elvette az orosz lány adogatójátékát. Nagyon nehéz helyzetbe került Sarapova, aki egy szoros játszmában egyenlített ki, majd könnyedén húzta be a döntő szettet. Győzemével és egész heti római szereplésével Marija Sarapova hétfőtől ismét elfoglalja a világranglista második helyét.

Kiki_Babos2

Internazionali BNL D’Italia

Női egyes, döntő:

Marija Sarapova (orosz, 3.)-Carla Suarez Navarro (spanyol, 10.) 4:6, 7:5, 6:1

Női páros, döntő:

Babos, Mladenovic (magyar, francia, 3.)-Hingis, Mirza (svájci, indiai, 1.) 6:4, 6:3