Babos Tímea megizzadt Broady ellen

Babos_Quebec3Babos Tímea negyeddöntőbe jutott a kanadai Québecben zajló, 227 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán, mivel szerdán legyőzte a brit Naomi Broadyt.

A viadal honlapja szerint a mindössze 26 perces első szettben Babos Tímea 4:0-ra elhúzott, majd saját szervajátékában az első játszmalabdát kihasználta.

A második szett jóval szorosabban alakult, a világranglistán 135. Broady pedig a végjátékban az első brékjével rögtön kiegyenlítette játszmahátrányát.

A döntő szettben a rangsorban 63. Babos 1:1 után brékelőnyhöz jutott, majd a folytatásban 4:2-es vezetésénél ismét elvette ellenfele adogatójátékát, saját szervagémjével aztán lezárta a mérkőzést, amely 1 óra és 53 percig tartott.

Babos ellenfele a negyeddöntőben a kanadai Francoise Abanda lesz, aki szetthátrányból fordítva győzte le az ötödik helyen kiemelt amerikai Varvara Lepchenkót.

Az alsó ágon Tatjana Maria (német, 4.) magabiztosan lépett tovább, míg a 2. helyen kiemelt Oceane Dodin visszalépett, így a kvalifikációból érkezett Caroline Dolehide bejutott a legjobb nyolc közé.