Babos Tímea nagy küzdelemben kapott ki Roberta Vincitől

A soproni teniszezőnő 10 ászt ütött a mérkőzésen

Babos Tímea három szoros szettben kikapott a pénteki negyeddöntőben a 753 ezer dollár (208 millió forint) összdíjazású szentpétervári keménypályás női tenisztornán

A világranglistán 51. magyar játékos a második helyen kiemelt olasz Roberta Vincitől (16.) szenvedett vereséget 2 óra 33 perces csatában.

A 22 éves magyar teniszező az első szettben már 5:2-re vezetett, a tavalyi US Open döntősének innen sikerült előbb egyenlítenie, majd – 63 perc elteltével – a rövidítést megnyerve előnybe kerülnie.

A második felvonás elején Babos ismét elvette a 33 esztendős Vinci adogatójátékát, de most sikerült is megtartania előnyét, és 5:4 után kiszerválta a játszmát, amely 40 percig tartott.

A döntő szett első játékában a magyar játékos egyből brékelt, majd 2:0-nál újabb bréklabdája volt, de 3:0 helyett végül 2:1 lett az állás. Előnyét egészen 5:3-ig megtartotta Babos, de Vinci ekkor feltámadt és sorozatban három játékot nyerve fordított. Ahogy az első játszmában, végül most is rövidítés következett, amelyben a soproni teniszező már 4-2-re is vezetett, ezután azonban már nem sikerült pontot nyernie és így rutinos Vinci került az elődöntőbe.

Babos a negyeddöntős szereplésért 100 világranglista-pontot és közel 20 ezer dollárt kap.

WTA, Szentpétervár, negyeddöntő:

Belinda Bencic (svájci, 1.) – Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 5.) 6:7(4), 6:4, 6:2
Darija Kaszatkina (orosz) – Dominika Cibulkova (szlovák) 4:6, 7:5, 6:3
Ana Ivanovics (szerb, 4.) – Katerina Kozlova (ukrán) 6:1, 7:5
Roberta Vinci (olasz, 2.) – Babos Tímea 7:6(3), 4:6, 7:6(4)

Sajnos a mai negyeddonot nem sikerult… Nagyot kuzdottem,mindent kiadtam magambol..nem kene szomorunak lennem,megis…

Közzétette: Babos Tímea – 2016. február 12.