Babos Tímea negyeddöntős Sencsenben

Babos Tímea két játszmában legyőzte a negyedik helyen kiemelt román Monica Niculescut az 500 ezer dollár összdíjazású sencseni keménypályás női tenisztornán, és bejutott a negyeddöntőbe.

A világranglistán 70. Babos simán hozta az első szettet, majd a folytatásban gyorsan elvette Niculescu (39.) adogatását, és végül  1 óra 41 perc alatt diadalmaskodott.

Babos a következő fordulóban a hatodikként rangsorolt kanadai Eugenie Bouchard-ral találkozik.

„Nagyon nehéz mérkőzés volt, rengeteg hosszú labdamenettel. Ami különösen széppé teszi ezt a sikert, hogy szinte akárhányszor jött egy nehezebb pillanat, akkor én játszottam jobban. Ez egy igazi mentális győzelem amellett, hogy nagyon jól is játszottam” – nyilatkozta honlapján a 22 éves Babos, hozzátéve, Niculescu érdekes ellenfél, rendkívül speciális játékkal. A mérkőzés ezért komoly taktikát igényelt, s örül, hogy edzőjével, Thomas Drouet-val ezt sikerült megbeszélni.

A kanadai és a soproni lány korábban mindössze egyszer játszott egymás ellen, 2011-ben éppen egy kanadai tornán nyert Babos Tímea 6:2, 6:4 arányban Bouchard ellen.

A kanadai játékos jelenleg 49. a világranglistán, de 2014 októberében ötödik volt. Abban az évben döntőt játszott Wimbledonban, míg az Australian Openen és a Roland Garroson a legjobb négyig jutott.

Az alsó ágon a második helyen kiemelt Petra Kvitovát a kínai Saisai Zheng, míg a 8. helyen kiemelt Annika Becket az amerikai Alison Riske búcsúztatta.

Juhuuuuuu! Negyeddonto Shenzhenben egy top 40es jatekos legyozesevel!!!Yeeeeey! Quartefinal in Shenzhen with a wim against a top40 player!!!

Szerző: Babos Tímea2016. január 5.

Shenzhen Open
Összdíjazás: 500 ezer dollár

Nyolcaddöntő:

Agnieszka Radwanska (lengyel, 1.)-Shuai Zheng (kínai, WC) 6:1, 7:5
Qiang Wang (kínai)-Vania King (amerikai) 7:6(3), 6:3
Anna-Lena Friedsman (német)-Irina-Camelia Begu (román, 3.) 7:5, 3:2-es állásnál Begu feladta.
Katerina Siniakova (cseh)-Zarina Diyas (kazah, 7.) 6:0, 6:4
Eugenie Bouchard (kanadai, 6.)-Nicole Gibbs (amerikai, Q) 6:4, 6:2
Babos Tímea-Monica Niculescu (román, 4.) 6:1, 6:4
Alison Riske (amerikai) – Su-Wei Hsian (tajvani) 3:6, 7:5, 6:1
Anett Kontaveit (észt)-Saisai Zheng (kínai) 6:1, 6:2