Babos Tímea nyolcaddöntős Mexikóban

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea bejutott a 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás mexikói női tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután kedden, az első fordulóban két szettben legyőzte a cseh Marie Buzkovát.

Babos az első szettben egyszer, a másodikban kétszer tudta elvenni cseh riválisa szervajátékát, miközben ő csak egyszer bukta el a saját adogatógémjét. A magyar játékos a második mérkőzéslabdájával tudta lezárni az esőszünettel tarkított találkozót, amelyet végül 1 óra 36 perc alatt nyert meg.

A soproni teniszező honlapjának elmondta: a késői kezdés és a kényszerszünetek miatt nem volt egyszerű a mérkőzés, ráadásul ismeretlen ellenféllel találkozott.

„Nem az első körben kell a legjobban játszani. Itt a továbbjutás és a kétszettes győzelem a legfontosabb” – nyilatkozta Babos. Hozzátette: játékának voltak pozitív oldalai, de olyan részei is, amelyeken változtatnia és javítania kell.

„Egyébként nagyon élveztem a játékot és a közönség által teremtett hangulatot! Nagyon sokan voltak kint, nagyon szurkolnak nekem itt Monterreyben” – mondta a tornán 2012-ben egyéniben, 2013-ban párosban bajnok magyar teniszező, aki azt is elárulta, hogy jól érezte magát ismét a centerpályán.

A világranglista 44. helyén álló Babos következő ellenfele a brit Naomi Broady (136.) lesz.

A két játékos már ötször találkozott egymással, négy alkalommal csak három játszmában dőlt el az összecsapásuk, és ezekben ötször a rövidítésig is eljutottak. Az öt mérkőzésből négyet Babos nyert meg, tavaly ugyanezen a tornán, szintén a második fordulóban két szettben (6:3, 6:2) győzte le Broady-t.

Charlestonban az első helyen kiemelt Caroline Garcia és a címvédő Darija Kaszatkina már bejutott a legjobb 16 közé. Stollár Fanny három győzelem után a 2. fordulóban Konta Johanna ellen lép pályára magyar idő szerint szerdán késő éjjel.

Abierto GNP Seguros
Monterrey

Egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Garbine Mugurza (spanyol, 1.)-Renata Zarazua (mexikói, WC) 6:1, 6:1
Alison Riske (amerikai)-Jevgenyija Rogyina (orosz) 6:0, 7:6(4)
Anna Blinkova (orosz)-Rebecca Peterson (svéd) 7:6(7), 5:7, 6:4
Ajla Tomljanovic (ausztrál, 8.)-Anna Karolina Schmiedlova (szlovák) 4:6, 6:1, 7:6(6)
Leszja Curenko (ukrán, 3.)-Nao Hibino (japán) 6:7(2), 6:4, 6:4
Danielle Collins (amerikai)-Mariana Duque-Marino (kolumbiai) 6:1, 6:3
Sara Sorribes Tormo (spanyol)-Tereza Martincova (szlovák) 6:1, 7:5
Ana Bogdan (román, 6.)-Victoria Rodriguez (mexikói, WC) 4:6, 6:4, 7:6(5)
Monica Puig (Puerto Rico-i, 5.)-Nicole Gibbs (amerikai) 6:3, 6:3
Stefanie Vögele (svájci)-Dalila Jakupovic (szlovén) 6:3, 6:4
Naomi Broady (brit)-Carol Zhao (kanadai) 6:3, 6:7(5), 6:2
Babos Tímea (4.)-Marie Buzkova (cseh) 6:3, 6:4
Sacha Vickery (amerikai, 7.)-Irina Falconi (amerikai) 6:1, 6:4
Ana Sofia Sánchez (mexikói, WC)-Usue Maitane Arconada (amerikai, Q) 6:3, 4:6, 6:4
Jana Fett (horvát)-Valentini Grammatikopoulou (görög, Q) 6:0, 6:2
Magdalena Rybarikova (szlovák, 2.)-Risa Ozaki (japán) 6:4, 6:3