Babos Tímea párosban és vegyespárosban is búcsúzott

Eric Butorac és Babos Tímea. Fotó: facebook.com/babostimea

Érdekes volt Babos Tímea vasárnapi programja, hiszen előbb Jaroszlava Svedovával az oldalán női párosban lépett pályára, majd néhány órával később vegyespárosban már a kazah teniszezőnő ellen játszott a magyar teniszezőnő.

A magyar játékos – aki szombaton egyesben hatalmas csatában búcsúzott az ötödik helyen kiemelt román Simona Haleppel szemben – kazah partnerével jól kezdett, 23 perc alatt megnyerte az első szettet az Asia Muhammad, Taylor Townsend kettős ellen. A folytatásban viszont az amerikaiak feljavultak, és 43 perc alatt egyenlítettek, majd újabb 40 perc elteltével a negyeddöntőbe jutást is kiharcolták.

Vegyespárosban mindössze 1 óra 8 perc alatt kapott ki a magyar-amerikai duó. A 35 éves Butorac a US Opennel fejezte be pályafutását, ez alkalomból kérte fel Babost az újabb közös indulásra. A duó 2014-ben elődöntős volt a Roland Garroson.

Jaroszlava Svedova, aki ebben a műfajban továbbjutott még versenyben van egyéniben is. A legjobb 16 között Serena Williams lesz a kazah teniszező ellenfele, hétfőn.

US Open, női páros, nyolcaddöntő:

Asia Muhammad, Taylor Townsend (amerikai) – Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.) 0:6, 6:4, 6:3

Vegyespáros, nyolcaddöntő:

Jaroszlava Svedova, Bruno Soares (kazah, brazil, 2.) – Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai) 6:3, 7:5