Roland Garros: Babos Tímea villámgyőzelemmel a második fordulóban

Babos Tímea bejutott a második fordulóba kedden a francia nyílt teniszbajnokságon.

A tavaly az első körben búcsúzott, 23 éves magyar játékos a 128 között a világranglistán 106. amerikai Samantha Crawfordot búcsúztatta mindössze 54 perc alatt. Ezzel először győzött egyesben a párizsi Grand Slam-verseny főtábláján.

„Kicsit izgulósan kezdtem, és ebben az ellenfelem sem segített, nagyon nagyokat ütött és szervált. Miután 4:4 lett, akkor azt mondtam, kezdjünk el játszani. Utána már lazábban, felszabadultabban kezdtem el teniszezni. Zsinórban nyolc gémet sikerült nyerni” – nyilatkozta honlapján a magyar játékos, hozzátéve: örül, hogy végre sikerült egyesben is győznie a Roland Garros főtábláján.

„Ez így nem volt amúgy a fejemben, utólag, amikor már levezettem, akkor mondtam edzőmnek, Thomas Drouet-nak” – árulta el a WTA-rangsorban 45. Babos, aki a következő fordulóban korábbi párospartnerével, a francia Kristina Mladenoviccsal (30.) találkozik.

Kiki és Timi egymás elleni mérlege: 3-1 a francia lány javára. Először 2011-ben Mexikóban játszottak egymás ellen, Mladenovic szetthátrányból fordítva győzött (3:6, 6:2, 6:3). Emlékezetes mérkőzést hozott a két teniszezőnő következő összecsapása. 2013-ban az Ausztrál Open első fordulójában a döntő szettben 11:9-re nyert Mladenovic.

Tavaly két mérkőzésen léptek pályára egymás ellen: a marokkói salakon Babos Tímea nyert 6:4, 6:4 arányban, míg a holland füvön Mladenovic nyert 7:6(4), 4:6, 6:2 arányban.

Párizsban Mladenovic az olasz Francesca Schiavonét győzte le két játszmában.

Párosban Babos a kazah Jaroszlava Svedova oldalán, negyedik kiemeltként az ausztrál Anastasia és Arina Rodionova ellen kezdi majd meg szereplését a Roland Garroson.