Babos Tímea: visz a szívem

Babos_CibulkovaBabos Tímea egyéniben negyeddöntőbe jutott a cincinnati keménypályás tenisztorna női versenyében, majd párosban is győzött a kazah Jaroszlava Svedovával.

A selejtezőből indult magyar játékos szetthátrányból fordítva győzte le a nyolcadik helyen kiemelt szlovák Dominika Cibulkovát az esőszünet miatt megszakított csütörtöki mérkőzésen.

„Hihetetlen nap volt a mai. Könnyekkel küzdöttem és edzőm, Thomas is könnyezett a meccs végén. Nagyon-nagyon sok munka és érzelem van egy ilyen siker mögött” – nyilatkozta honlapján a világranglistán 41. Babos Tímea„Főleg annak fényében, ahogyan elveszítettem az első szettet és utána ahogyan fel tudtam állni. Amikor volt egy kis lélektani előnyöm, akkor eleredt az eső. Utána úgy tudtam kiállni a pályára, hogy esélyt sem adtam a világranglista 11. helyezettjének” – elevenítette fel a történéseket a 23 éves játékos, hozzátéve, ez karrierjének egyik legnagyobb győzelme és legjobb versenye.

[Customads id=646335]

Ellenfele a negyeddöntőben a negyedikként rangsorolt spanyol Garbine Muguruza Blanco lesz. A soproni teniszezőnő és a spanyol játékos edig három alkalommal játszott egymás ellen. 2011-ben egy olasz salakpályás versenyen Babos 6:2 arányban megnyerte az első játszmát, ám innen fordított Garbine Muguruza. Öt év szünet után idén már kétszer összefutottak, Dohában 6:2, 7:5, míg Stuttgartban 6:2, 6:2 arányban nyert a spanyol teniszező.

„Ez volt az ötödik meccsem, egyre nehezebben tudok regenerálódni. De visz a szívem, igyekszem” – közölte Babos, aki nem sokkal később, oldalán a kazah Jaroszlava Svedovával párosban is a negyeddöntőbe jutott.

A harmadik kiemelt magyar, kazah duó az Anabel Medina Garrigues, Arantxa Parra Santonja spanyol párost győzte le két szettben az 51 percig tartó találkozón.

A negyeddöntő párosítása:

Karolina Pliskova (cseh, 15.) – Szvetlana Kuznyecova (orosz, 8.)
Garbine Muguruza (spanyol, 4.) – Babos Tímea (magyar, Q)
Agnieszka Radwanska (lengyel, 5.) – Simona Halep (román, 3.)
Carla Suarez Navarro (spanyol, 9.) – Angelique Kerber (német, 2.)

Páros:

Babos, Svedova (magyar, kazah, 3.) – Medina Garrigues, Parra Santonja (spanyol) 6:2, 6:0