Babos wimbledoni döntős ellen nyert

plays a match against during Day 8 of the Miami Open presented by Itau at Crandon Park Tennis Center on March 28, 2016 in Key Biscayne, Florida.

A stuttgarti női tenisztorna 1. fordulójában Babos Tímea egy szoros és egy simább játszmában legyőzte a 2013-as wimbledoni döntős német Sabine Lisickit.

A német játékos simán hozta a meccs első adogatását, ezt követően azonban alaposan megszenvedtek a szerválók, igaz, brékelni csak Babos tudott. A magyar teniszező 5:3 után sorozatban három játékot veszített el, majd kiszerválta a rövidítést, ahol 6–0-ra elhúzott, és az ötödik szettlabdájával már élni tudott (7:6).

Babos lendületben maradt, hamar ellépett 3:0-ra, majd egy újabb brékkel már 5:1-re vezetett, és a továbbjutásért adogathatott. Hogy aztán percekkel később már 5:3 legyen az állás. Ráadásul ismét 15:30-cal kezdett, de innen fordított, és a harmadik meccslabdáját értékesítette is (6:3).

Babos ellenfele a második körben a 3. helyen kiemelt spanyol Garbine Muguruza lesz.

WTA-TORNA, STUTTGART (759 000 dollár, salak)