Babosék 12 perc alatt bejutottak a negyeddöntőbe

FILA_Svedova_BabosBabos Tímea oldalán Jaroszlava Svedovával 12 perc alatt bejutott a 2,6 millió dollár (709,8 millió forint) összdíjazású vuhani keménypályás női tenisztorna páros versenyének negyeddöntőjébe.

A hatodik helyen kiemelt magyar, kazah duó az eső miatt szerdáról csütörtökre halasztott mérkőzésen a svájci Tímea Bacsinszkyvel és az orosz Szvetlana Kuznyecovával találkozott, és az ellenfél 3:0-nál feladta a meccset.

Kuznyecova nem sokkal korábban az egyes negyeddöntőjében 2 óra 51 perces mérkőzésen búcsúztatta a harmadik helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskát. Az orosz teniszező egy körrel korábban a címvédő Venus Williamst is legyőzte. Kuznyecova következő ellenfele Dominika Cibulkova lesz. Az orosz és a szlovák teniszezőnőnek ez lesz a nyolcadik egymás elleni mérkőzése. Érdekesség, hogy még 2007-ben és 2008-ban az első három találkozót Kuznyecova nyerte meg, majd azóta Cibulkova zsinórban négyszer nyert Szvetlana ellen. Utoljára töb, mint öt évvel ezelőtt játszottak egymás ellen.

A felső ágon egyre jobb formába lendülő Petra Kvitova a 3. fordulóban szetthátrányból fordítva győzte le az új világelső Angelique Kerbert. A cseh teniszezőnő a folytatásban az amerikai Madison Keyst búcsúztatta.

A elődöntőben Simona Halep lesz Petra Kvitova ellenfele, a román és a cseh játékos negyedik alkalommal játszik egymás ellen, eddig mindig Halep hagyta el győztesen a pályát. Kvitova az első, 2014-es Wuhan Openen győzött a kínai városban.

[Customads id=646335]
Dongfeng Motor Wuhan Open
Vuhan. Összdíjazás: 2,589 millió dollár

Páros, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 6.)-Tímea Bacsinszky, Szvetlana Kuznyecova (svájci, orosz) 3:0-nál Bacsinszky és Kuznyecova feladta.

Egyéni, negyeddöntő:

Petra Kvitova (cseh, 14.) – Johanna Konta (brit, 11.) 6:3, 6:4
Simona Halep (román, 4.) – Madison Keys (amerikai, 8.) 6:4, 6:2
Szvetlana Kuznyecova (orosz, 9.) – Agnieszka Radwanska (lengyel, 3.) 1:6, 7:6(9:), 6:4
Dominika Cibulkova (szlovák, 10.) – Barbora Strycova (cseh) 6:3, 3:6, 6:4