Babosék bejutottak az elődöntőbe

Timi és Kiki. Fotó: facebook.com/babostimea

Babos Tímea oldalán Kristina Mladenoviccsal szerdán bejutott a legjobb négy közé a wimbledoni nyílt teniszbajnokság páros versenyében.

A tavaly döntős, idén negyedikként rangsorolt magyar, francia duó a viadal honlapja szerint a negyeddöntőben a hetedik helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Flavia Pennetta tajvani, olasz kettőst búcsúztatta három játszmában, 1 óra 40 perc alatt.

Babosék ellenfele a döntőbe jutásért a másodikként rangsorolt Jelena Vesznyina, Jekatyerina Makarova orosz páros lesz.

A férfiaknál a felső ágon Richard Gasquet lesz Novak Djokovics ellenfele. A francia játékos Stan Wawrinkát állította meg a negyeddöntőben, Gasquet a döntő játszmát 11:9 arányban nyerte meg, a mérkőzés három és fél óráig tartott. Gasquet Wimbledonban 2007-ben bejutott a legjobb négy közé, az elődöntőben azonban három játszmában kikapott Roger Federertől. A francia játékos két évvel ezelőtt a US Open elődöntőjében szintén három szettben kapott ki Rafael Nadaltól.

Djokovics és Gasquet 13. alkalommal játszik egymás ellen, a francia teniszező mindössze egyetlen alkalommal a 2007-es kínai Masters Cupon tudta legyőzni szerb ellenfelét.

Az alsó ágon Roger Federer és Andy Murray csap össze az elődöntőben. Ők ketten Wimbledonban két alkalommal játszottak egymás ellen, a 2012-es fináléban Federer szetthátrányból fordítva nyert (4:6, 7:5, 6:3, 6:4), majd két hónappal később az olimpiai döntőben is a svájci teniszező diadalmaskodott (6:2, 6:1, 6:4). Kettejük mérlege amúgy 12-11 Federer javára.

Wimbledon

Férfiak, negyeddöntő:

Novak Djokovics (szerb,1.)-Marin Cilic (horvát, 9.) 6:4, 6:4, 6:4
Richard Gasquet (francia, 24.)-Stanislas Wawrinka (svájci, 4.) 6:4, 4:6, 3:6, 6:4, 11:9
Andy Murray (brit, 3.)-Vasek Pospisil (kanadai) 6:4, 7:5, 6:4
Roger Federer (svájci, 2.)-Gilles Simon (francia, 12.) 6:3, 7:5, 6:2

Elődöntő:

Novak Djokovics (szerb,1.)-Richard Gasquet (francia, 24.)
Andy Murray (brit, 3.)-Roger Federer (svájci, 2.)

Női páros, negyeddöntő:

Hingis, Mirza (svájci, indiai, 1.)-Dellacqua, Svedova (ausztrál, kazah, 9.) 7:5, 6:3
Kops-Jones, Spears (amerikai, 5.)-Mattek-Sands, Safarova (amerikai, cseh, 3.) 6:3, 6:2
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 4.)-Hszieh, Penettea (tajvani, olasz, 7.) 6:3, 4:6, 6:4
Makarova, Vesznyina (orosz, 2.)-Black, Raymond (zimbabwei, amerikai) 6:3, 4:6, 8:6