Babosék búcsúztak a negyeddöntőben

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic kiesett párosban a 3,2 millió dollár összdíjazású keménypályás dohai női tenisztorna negyeddöntőjében.

Fotó: Elizabeth Bai/Tennis Australia

A negyedik helyen kiemelt magyar, francia kettőst – amely januárban megnyerte az Australian Opent – pénteken az Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez szlovén, spanyol duó búcsúztatta döntő rövidítésben. A találkozó 1 óra 20 percig tartott.

A 24 éves Babos a jövő héten címvédőként indul egyesben a budapesti tornán a BOK Csarnokban.

Quatar Total Open, Doha

Páros, negyeddöntő:

Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez (szlovén, spanyol, 8.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.) 6:2, 3:6, 10-6 – döntő rövidítés

Egyéniben Garbine Muguruza szetthátrányból fordítva győzött. A 4. helyen kiemelt spanyol teniszezőnő 1 óra 54 perc alatt nyert a francia Caroline Garcia ellen, aki 6:3 arányban nyerte meg az első játszmát.

Simona Halep magabiztosan nyert a selejtezőből érkezett CiCi Bellis ellen, ám a román teniszező megsérült és győzelme után visszalépett a tornától.

„Már az is meglepő, hogy képes voltam három meccset lejátszani és győzni. Naponta mind jobban fájt a bokám, úgy látszik, nem volt elég a gyógyuláshoz az Australian Open óta eltelt idő” – nyilatkozta a Románia-Kanada Fed-kupa meccset is kihagyó román versenyző, aki hozzátette: reméli, hogy teljesen helyrejön, mielőtt sor kerülne az Indian Wells-i tornára.

Ez egyben azt jelenti, hogy Muguruza játék nélkül már ott van a fináléban.

A felső ágon Caroline Wozniacki három játszmában győzött Angelique Kerber ellen.