Babosék döntősök Florianopolisban!

Babos_JaniBabos Tímea és Jani Réka Luca döntőbe jutott a brazíliai Florianopolisban zajló, 250 ezer dollár (69,8 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztorna párosversenyében.

A harmadikként rangsorolt, olimpiai résztvevő magyar páros a Montserrat Gonzalez, Ana Sofia Sanchez paraguayi, mexikói duót győzte le két szettben, ötven perc alatt a fináléba kerülésért. Ezzel Jani első WTA-tornadöntőjére készülhet.

A fináléban a Ljudmila Kicsenok, Nadja Kicsenok ukrán páros vár a mieinkre.

Legutóbb 2004-ben Szávay Ági és Németh Virág tudott döntőzni színmagyar párosként, de Mandula Petra és az osztrák Barbara Schett felülmúlta őket. Timi és Réka tehát az első színmagyar páros WTA tornagyőztes lehet.

Brasil Tennis Cup

Páros, elődöntő:
Babos Tímea, Jani Réka Luca (3.) – Montserrat Gonzalez, Ana Sofia Sanchez (paraguayi, mexikói) 6:2, 6:1

[Customads id=646335]

Babos Tímea egyesben szetthátrányból fordítva győzte le a lett Jelena Ostapenkót az 1 óra 48 percig tartó szerdai negyeddöntőben. Babos a fináléba kerülésért a román Ana Bogdan ellen lép pályára.

A magyar és a román teniszezőnő először játszik egymás ellen, szintén 23 éves Bogdan a világranglista 127. helyen áll. Ana Bogdan Florianopolisban szettvesztéseg nélkül jutott be a legjobb négy közé.