Babosék döntősök Sydney-ben

Babos Tímea, oldalán Anasztaszija Pavljucsenkovával bejutott párosban a sydneyi keménypályás tenisztorna női versenyének döntőjébe.

A magyar, orosz duó csütörtökön két szettben győzte le a szlovén Andreja Klepac és a spanyol Maria Jose Martinez Sanchez kettősét, a találkozó 1 óra 11 percig tartott. Babosék ellenfele a fináléban a Sania Mirza, Barbora Strycova (indiai, cseh, 1.)  páros lesz.

A 23 éves magyar játékos harmadszor játszott elődöntőt párosban Sydney-ben, 2014-ben bejutott a fináléba Lucie Safarova oldalán, majd a tornát is megnyerte a magyar, cseh kettős.

Egy évvel később az elődöntőben nagy csatában búcsúzott a francia Kristina Mladenovic társaként.

Egyesben Johanna Konta és Agnieszka Radwanska lép pályára a döntőben. A lengyel teniszezőnő tavaly Cincinnatiben szetthátrányból fordítva győzött a brit játékos ellen, a pekingi fináléban szintén Radwanska nyert 6:4, 6:2 arányban. Johanna Konta harmadszor játszik WTA-torna fináléjában, a már említett pekingi vereség mellett tavaly a stanfordi fináléban Serena Williamst győzte le 7:5, 5:7, 6:2 arányban.

APIA International, Sydney
Összdíjazás: 710 900 dollár

Egyes, negyeddöntő:

Johanna Konta (brit, 6.) – Eugenie Bouchard (kanadai) 6:2, 6:2
Agnieszka Radwanska (lengyel, 2.) – Barbora Strycova (cseh) 6:1, 6:2

Páros, elődöntő:
Babos, Pavljucsenkova (magyar, orosz) – Klepac, Martinez Sanchez (szlovén, spanyol) 6:3, 6:4
Mirza, Strycova (indiai, cseh, 1.) – King, J. Svedova (amerikai, kazah, 4.) 6:1, 6:2

Gálfi továbbjutott a selejtezőben

Gálfi Dalma bejutott a második fordulóba csütörtökön az ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjében.

A verseny honlapja szerint a világranglistán 162. magyar játékos 6:7 (2-7), 6:3, 6:1-re verte a WTA-rangsorban három hellyel mögötte álló brit Tara Moore-t. A találkozó 1 óra 56 percig tartott.

A 2015-ben junior US Open-bajnok, 18 éves Gálfi következő ellenfele a macedón Lina Gjorcheska (202.) lesz, a főtáblára jutáshoz összesen három meccset kell nyerni.

Magyar részről csak Babos Tímea szerepel alanyi jogon az Australian Open 128-as főtábláján, ő először vág neki kiemeltként a melbourne-i tornának.