Babosék fordulatos meccsen jutottak be a negyeddöntőbe

BabosBabos Tímea – oldalán Andrea Hlaváckovával – negyeddöntőbe jutott a női párosok versenyében a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Az ötödikként rangsorolt magyar-cseh duó a 12. helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Monica Niculescu kettőssel találkozott a hétfői nyolcaddöntőben, és rögtön a mérkőzés elején kétszer is elvette a tajvani, román páros adogatását, így magabiztosan nyerte a játszmát.

A második szettben is sikerült egyet brékelniük Baboséknak, így 5:4-nél a mérkőzésért adogathattak, de az ellenfél egyenlíteni tudott játszmán belül, majd a rövidítést megnyerve az összecsapáson is.

A döntő felvonásban Babosék kétszer is elbukták a szervajátékukat, ám 0:4 után sorozatban öt gémet nyertek. A szettről – így a mérkőzésről is – újra rövidítés döntött, amelyben a rivális 5-2-re elhúzott, ám Babosék innen már nem vesztettek több labdamenetet, így megnyerték a két óra 42 perces találkozót.

US Open

Női páros, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 5.) — Hszie Szu-vej, Monica Niculescu (tajvani, román, 12.) 6:2, 6:7(1), 7:6(5)

A férfiak egyéni versenyében simán lépett tovább a világelső Rafael Nadal és Roger Federer is, még egy lépés és a két világklasszis egymás ellen mérkőzhet meg a US Open elődöntőjében. Igaz Juan Martin Del Potro akár meg is lepheti a svájci világklasszist. Az argentin teniszező óriási bravúrt végrehajtva 0-2-ről fordított és döntő szettben 6:4 arányban nyert a 6. helyen kiemelt Dominic Thiem ellen.

A US Open 2009-es fináléjában Juan Martin Del Potro 3:6, 7:6(5), 4:6, 7:6(4), 6:2 arányban győzte le Roger Federert. Három évvel később az Ausztrál Open negyeddöntőjében a svájci sima három szettben nyert, míg a Roland Garros negyeddöntőjében Federer két szettes hátrányból nyert Del Potro ellen. A svájci és az argentin játékos 22. alkalommal játszik egymás ellen, az állás 16-5 Federer javára.

Férfiak

Nyolcaddöntő:

Rafael Nadal (spanyol, 1.) — Alekszandr Dolgopolov (ukrán) 6:2, 6:4, 6:1
Andrej Rubljev (orosz) — David Goffin (belga, 9.) 7:5, 7:6(5), 6:3
Roger Federer (svájci, 3.) — Philipp Kohlschreiber (német, 33.) 6:4, 6:2, 7:5
Juan Martin Del Potro (argentin, 24.) — Dominic Thiem (osztrák, 6.) 6:1, 6:2, 1:6, 6:7(1), 6:4
Sam Querrey (amerikai, 17.) — Mischa Zverev (német, 23.) 6:2, 6:2, 6:1
Kevin Anderson (dél-afrikai, 28.) — Paolo Lorenzi (olasz) 6:4, 6:3, 6:7(4), 6:4
Pablo Carreno Busta (spanyol, 12.) — Denis Shapovalov (kanadai, Q) 7:6(2), 7:6(4), 7:6(3)
Diego Schwartzman (argentin, 29.) — Lucas Pouille (francia, 16.) 7:6(3), 7:5, 2:6, 6:2