Babosék már a negyeddöntőben Rómában

Babos Tímea és Kristina Mladenovic

Babos Tímea oldalán Kristina Mladenoviccsal bejutott a negyeddöntőbe csütörtökön a római salakpályás tenisztorna női páros versenyében.

A magyar-francia duó két sima szettben, 59 perc alatt győzött a Vera Dusevina, Maria José Martinez Sanchez orosz-spanyol kettős ellen.

Szintén bejutott a legjobb nyolc páros közé az első helyen kiemelt Sania Mirza, Martina Hingis duó, a Dabrowski, Rosolksa kanadai-lengyel kettős és a Julia Görges, Silvia Solar-Espinoza alkotta páros is.

Egyesben Alexandra Dulgheru (WTA, 72.) az első, aki már ott van a negyeddöntőben. Hatalmas meglepetés a román lány szereplése, aki a kvalifikációból verekedte fel magát a főtáblára. Dulgheru a selejtező második fordulójában a kvalifikáció 5. helyén kiemelt Leszja Cuerenkót győzte le 6:2, 4:6, 6:3 arányban. A főtáblán a román lány a szintén kvalis Misaki Doit győzte le szintén három szettben, a japán lány az első játszmát a rövidítésben nyerte meg, majd Dukgheru két 6:3-as játszmával fordított.

A 2. fordulóban Dulgheru a 12. helyen kiemelt Lucie Safarova ellen ismét szetthátrányból fordítva győzött (1:6, 6:4, 7:6). Mint tudjuk evés közben jön meg az étvágy. A következő skalp már igen értékesnek bizonyult, hiszen a 25 éves román teniszezőnő sima két játszmában legyőzte  a 8. helyen kiemelt Jekaterina Makarovát (orosz, WTA, 8.).

Dulgherut honfitársa Simona Halep (WTA, 2.) követte a legjobb nyolc közé, a világranglista második román lány a harmadik körben Venus Williamst győzte le könnyedén. A negyeddöntőben összefutott a két román lány, ami érdekesség, hogy eddig még nem játszottak egymás ellen hivatalos mérkőzést.

Szintén bejutott a legjobb négy közé Carla Suarez Navarro (spanyol, 10.), aki a harmadik körben szetthátrányból fordítva győzte le a kanadai Eugenie Bouchard-t. A spanyol teniszezőnő következő ellenfele Petra Kvitova (WTA, 4.) vagy Jelena Jankovics (WTA, 20.) lehet.

Internazionali BNL D’Italia  (2,4 millió dollár összdíjazás)

Páros, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)-Vera Dusevina, Maria José Martinez Sanchez (orosz, spanyol) 6:1, 6:2

Egyéni, 3. forduló:

Alexandra Dulgheru (román, Q)-Jekaterina Makarova (orosz, 8.) 6:4, 6:3
Simona Halep (román, 2.)-Venus Williams (amerikai, 14.) 6:2, 6:1
Carla Suarez Navarro (spanyol, 10.)-Eugenie Bouchard (kanadai, 6.) 6:7(2), 7:5, 7:6(7)