Babosék negyeddöntősök Eastbourne-ben

Hlavackova_BabosA harmadik helyen kiemelt Babos Tímea és Andrea Hlavackova kettőse bejutott a negyeddöntőbe az Eastbourne-ben zajló füvespályás tenisztorna női páros versenyében.
A magyar, cseh duó a 16 között a Csan Hao-Csing, Monica Niculescu alkotta párossal találkozott, s az első szettben előbb 2:2-nél, majd 5:3-nál is brékelni tudott, így viszonylag könnyedén került előnybe.

A második játszmában rögtön a legelső adogatójátékukat elveszítették Babosék, akik ezt követően csak „futottak” az eredmény után – két játszmalabdát ugyan hárítottak, ám a tajvani, román kettős 37 perc alatt egyenlített.

A döntő rövidítésben viszont végig a magyar, cseh páros vezetett, s végül 1 óra 16 perc alatt továbbjutott.

Babosék a következő fordulóban a Jelena Ostapenko, Katarina Srebotnik lett, szlovén duóval mérkőznek.

Aegon International, Eastbourne

Női páros, nyolcaddöntő:

Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 3.) – Csan Hao-Csing, Monica Niculescu (tajvani, román) 6:3, 4:6, 10-6 – döntő rövidítés

Női egyes, 3. forduló:

Angelique Kerber (német, 1.) — Lara Arruabarrena (spanyol, Q) 6:2, 6:1
Johanna Konta (brit, 5.) — Jelena Ostapenko (lett, 10.) 7:5, 3:6, 6:4
Karolina Pliskova (cseh, 3.) — Shuai Peng (kínai) 7:6(3), 6:4
Szvetlana Kuznyecova (orosz, 7.) — Krisitna Mladenovic (francia, 9.) 6:4, 2:6, 6:3
Barbora Strycova (cseh) — Lauren Davis (amerikai, LL) 7:5, 6:2
Heather Watson (brit, WC) — Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 14.) 6:4, 6:4
Caroline Wozniacki (dán, 6.) — Jelena Vesznyina (orosz, 12.) 6:1, 6:2
Simona Halep (román, 2.) — Cvetana pironkova (bolgár, LL) 6:7(6), 7:6(4), 7:5

Negyeddöntő:

Johanna Konta (brit, 5.) — Angelique Kerber (német, 1.) 6:3, 6:4
Karolina Pliskova (cseh, 3.) — Szvetlana Kuznyecova (orosz, 7.) 6:7(7), 6:2, 6:4
Heather Watson (brit, WC) — Barbora Strycova (cseh) 6:1, 1:6, 6:4
Caroline Wozniacki (dán, 6.) — Simona Halep (román, 2.) 5:7, 6:4, 6:1