Babosék nem jutottak döntőbe Dubajban

Babos Tímea és Julia Görges. Fotó: getty images

Babos Tímea és Julia Görges. Fotó: Francois Nel/Getty Images

Babos Tímea és Julia Görges kiesett női párosban a kétmillió dollár (552 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán, mivel két szettben kikapott a Caroline Garcia, Kristina Mladenovic duótól a pénteki elődöntőben.

A magyar játékos és német partnere a meccs elején azonnal elvesztette saját adogató játékát, de utána 2:2-re egyenlített, a francia kettős újabb brékjére azonban már nem tudtak válaszolni Babosék.

A második szettben Babos korábbi párostársa, Mladenovic és új partnere került brékhátrányba, azonban 1:3-ról már csak egy játékot vesztett, így végül 69 perc alatt megnyerte a találkozót.

A mássik elődöntőben a Chia-Jung Chuang, Darija Jurak tajvani-horvát kettős legyőzte az első helyen kiemelt Sara Errani, Carla Suarez Navarro olasz, spanyol kettőst.

Errani egyesben vigasztalódott, ugyanis sima két játszmában győzte le az ukrán Jelina Szvitolinát. A felső ágon Barbora Strycova három szettben múlta felül Caroline Garciát.

Strycova és Errani korábban hat alkalomal játszott egymás ellen, az állás 5-1 az olasz teniszezőnő javára. A 2012-es palermói torna fináléjában Errani 6:1, 6:3 arányban győzött. Tavaly Eastbourne-ben, füvespályán is az olasz hölgy nyert 6:2, 6:7(1), 7:6(7) arányban.

Dubai Duty Free Open

Páros, elődöntő:

Chuang, Jurak (tajvani, horvát) – Errani, Suarez Navarro (olasz, spanyol, 1.) 5:7, 7:6(5), 10-7
Garcia, Mladenovic (francia, 2.) – Babos, Görges (magyar, német, 4.) 6:3, 6:4