Babosék orosz párossal találkoznak a négy között

Mladenovic_Babos_440Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán az Alla Kudrjavceva, Anasztaszija Pavljucsenkova kettőssel találkozik a római salakpályás tenisztorna elődöntőjében.

Az orosz kettős a pénteki negyeddöntőben a második helyen kiemelt Hszi Szu-vej, Flavia Pennetta tajvani, olasz duót legyőzve (4:6, 6:4, 10:5) jutott a négy közé.

Babosék – akik játék nélkül kerültek az elődöntőbe –  március végén Miamiban a nyolcaddöntőben könnyedén legyőzték az orosz párost.

Egyesben az első helyen kiemelt Serena Williams visszalépett a 3. fordulóban, így honfitársa Christina McHale játék nélkül jutott tovább. A selejtezőből érkezett Darija Gavrilova tovább folytatta kitűnő sorozatát, az orosz lány egy óriásimérkőzésen két rövidítésben megnyert szettel fordított Ana Ivanovics ellen, majd legyőzte Timea Bacsinszkyt is. Gavrilova következő ellenfele a harmadik helyen kiemelt Marija Sarapova lesz, aki Viktorija Azarenkát győzte le két játszmában.

Érdekesség, hogy Sarapova és Gavrilova eddigi egyetlen mérkőzését Darija nyerte meg. Miamiban Gavrilova 7:6(4), 6:3 arányban nyert Sarapova ellen.

Az alsó ágon Carla Suarez Navarro nyert Petra Kvitova ellen, míg a román házirangadót a világranglista második Simona Halep nyerte meg a kvalifikációból érkezett Dulgheru ellen. Suarez Navarro és Halep Rómában tizedik alkalommal ragad ütőt egymás ellen, az eddigi mérleg: 5-4 a román játékos javára. Tavaly Rómában a legjobb 16 között a spanyol teniszezőnő játék nélkül jutott tovább. Idén az Indian Wells-i negyeddöntőben Halep szetthátrányból fordítva nyert 5:7, 6:1, 6:1 arányban.

Internazionali BNL D’Italia  (2,4 millió dollár összdíjazás)

Darija Gavrilova (orosz, Q)-Christina McHale (amerikai, Q) 6:2, 6:4
Marija Sarapova (orosz, 3.)-Viktorija Azarenka (fehérorosz) 6:3, 6:2
Carla Suarez Navarro (spanyol, 10.)-Petra Kvitova (cseh, 4.) 6:3, 6:2
Simon Halep (román, 2.)-Alexandra Dulgheru (román) 6:1, 6:0